Wycieczki
Wizyta naszych uczniów w Wojewódzkiej Komendzie Policji PDF Drukuj Email

       

      Zgodnie z zasadą głoszącą, że teoria zawsze powinna iść w parze z praktyką, 27 listopada 2015r. uczniowie dwóch klas mundurowych (kl. 2d i 3d) z Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach, pod opieką p. Dariusza Dziengowskiego, p. Roberta Ramela i st.kpt. Cezarego Kocanowskiego, udali się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, aby zapoznać się z codzienną służbą policjantów, porozmawiać na tematy związane z wykonywaniem tego zawodu i "od kuchni" przyjrzeć się pracy poszczególnych pracowni.

            Spotkanie przygotowane przez Wydział Prewencji KWP w Szczecinie rozpoczęło się od wyemitowania filmu charakteryzującego pracę każdego wydziału KWP, po czym przeszło 50 licealistów miało okazję zagłębić tajemniki pracy policji. W Laboratorium Kryminalistycznym dowiedzieli się na czym polega daktyloskopia (nauczyli się m.in. jak należy zabezpieczać odbitki linii papilarnych i dłoni, na czym polega badanie śladów czerwieni wargowej).

            Kolejnym etapem szkolenia było zapoznanie się z technikami wykorzystywanymi w dziedzinie balistyki. Uczniowie mieli okazję poznać różne typy broni palnej tj. m.in. wiatrówka, pistolet maszynowy, karabin maszynowy, czy karabinek AKM.

Więcej…
 
Klasa 1b w Pieninach - Wspomnienia PDF Drukuj Email

Poniedziałek: 30 IX 2013
- Wyjeżdżamy o 6:00 rano. Przed nami długa droga , ale wygodny autokar i piękne widoki dają przyjemność podróżowania.
-o 15:00 jesteśmy w Oświęcimiu. Zwiedzamy muzeum Auschwitz-Birkenau. Trzy godziny zwiedzania miejsc kaźni przygnębia nas bardzo. Słuchać o obozach zagłady , a zobaczyć je na własne oczy to zupełnie inna historia.
- Mieszkamy w schronisku "Trzy Korony". To piękne miejsce tuż pod najwyższym szczytem Pienin i jeszcze ten szumiący, bajeczny Dunajec.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3