Sport w szkole
Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora szkoły. PDF Drukuj Email

29.09.2017 r. odbył się Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora szkoły.

 
Sukcesy siatkarzy w 2013 roku PDF Drukuj Email

Odkąd sięgnąć pamięcią w murach naszej szkoły preferowano sporty drużynowe, na czele których do dziś stoi piłka siatkowa. Nauczyciele wychowania fizycznego są doskonałymi trenerami tej dyscypliny, co mogliśmy zaobserwować w lutym na Mistrzostwach Juniorów w Piłce Siatkowej chłopców.
 W dniach 1-3.02.2013r. na hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach oraz sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Żabowie rozegrały się Mistrzostwa Województwa Juniorów w piłce siatkowej. Do zawodów przystąpiły 4 zespoły, w których MLKS "ŻAK" Pyrzyce wyszedł obronną ręką zajmując 2 miejsce, ulegając jedynie "Maraton'owi" Świnoujście. Pierwszy zespół wywalczył awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski, natomiast zespoły na miejscach 2 i 3 czeka dodatkowy turniej w 1/8 finałów Mistrzostw Polski.
W dniach od 8 do 10 lutego 2013r. w Międzyrzeczu odbyła się 1/8 finałów Mistrzostw Polski, po zaciętej walce chłopcy rywalizacje skończyli na drugim miejscu. Uzyskując tym samym możliwość zagrania w 1/4 finałów Mistrzostw Polski w Olsztynie. Jest to duże osiągnięcie dla tych zawodników w kategorii juniora.
W Olsztynie 15-17.02.2013r. odbyły się ćwierć finały Mistrzostw Polski, nasza szkolna drużyna dzielnie stawiała czoła, poprzeczce jaka była postawiona na tym etapie rozgrywek. Po trzech wyczerpujących meczach MLKS "ŻAK" Pyrzyce uplasował się na czwartej pozycji 1/4 finałów Mistrzostw Polski.
Drużynie siatkówki chłopców MLKS "ŻAK" Pyrzyce, w której skład między innymi  wchodzą uczniowie naszej szkoły tj.: Tomasz Szymański, Jakub Cichowicz, Piotr Nowak, Jakub Adach, Paweł Świętanowski, Bartosz Zieliński.


P.S.
 

 
Rekordy PDF Drukuj Email
REKORY DZIEWCZĄT
Bieg na 100 m - 12,00 s Ewa Wybraniec
Bieg na 200 m - 25,90 s Elżbieta Stawiarska
Bieg na 400 m - 58,90 s Wanda Sroka
Bieg na 800 m - 2,11,30 min Ewa Wrzosek
Bieg na 1500 m - 4,24,80 min Ewa Wrzosek
Bieg na 3000 m - 9,31,30 min Ewa Wrzosek
Bieg na 100 m pł. - 16,00 s Róża Raban
Bieg na 400 m pł. - 63,70 s Wanda Sroka
Rzut kulą - 11,36 m Irena Szymik
Rzut oszczepem - 28,40 m Elżbieta Jakuszewska
Skok w dal - 6,10 m Ewa Wybraniec

REKORDY CHŁOPCÓW

Bieg na 100m - 10,70 s Henryk Gmur
Bieg na 200m - 22,60 s Henryk Gmur
Bieg na 400m - 48,90 s Krzysztof Dobrowolski
Bieg na 800m - 2,04,00 min Dariusz Januszczak
Bieg na 1500m - 4,36,80 min Zbigniew Korpalski
Bieg na 3000m - 9,44,60 min Andrzej Kuczer
Bieg na 110m pł. - 15,96 s Ryszard Bitner
Bieg na 400m pł. - 56,00 s Krzysztof Dobrowolski 
Rzut kulą 6kg - 12,10 m Andrzej Chańko 
Rzut kulą 7,257kg - 11,15 m Marek Warakomski
Rzut oszczepem - 47,83 m Wiesław Popławski
Rzut dyskiem 2kg - 28,74 m Mariusz Milczarek
Skok w dal - 6,72 m Wiesław Popławski
Skok wzwyż - 2,00 m Piotr Olech
Trójskok - 13,02 m Marek Olech
 
Sztafetowe biegi przełajowe PDF Drukuj Email

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

LIPIANY,  04.10. 2017 r.

I miejsce ZS Nr 1 w Pyrzycach

 
Złaz turystyczny ziemi przelewickiej PDF Drukuj Email

 Dnia 17 września 2011r uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach uczestniczyli w pieszej imprezie turystycznej na trasie z Pyrzyc do Przelewic. Mimo soboty, w złazie uczestniczyła duża grupa licząca aż 22 osoby. Opiekunami prowadzącymi byli nauczyciele: Pan Waldemar Pender oraz Pani Katarzyna Banasiuk. Przed wyjściem w trasę o godz. 8:00 obok budynku szkoły nastąpiła zbiórka, podczas której uczniowie zostali poinformowani o zachowaniu bezpieczeństwa podczas rajdu oraz otrzymali zadania do wykonania w czasie marszu. Wyruszyliśmy ok. 8:15, nasza trasa wiodła najpierw drogą polną, a później asfaltem do Obromina, następnie do Letnina, okolic Brzeska i dalej do Przelewic. Po drodze było kilka przerw na odpoczynek. W dużej części nasza wędrówka przebiegała nieco zapomnianym czerwonym Szlakiem Turystycznym Ziemi Pyrzyckiej. Cała trasa liczyła około 15km a jej pokonanie zajęło nam ok. 3,5 godz. Meta naszej wędrówki znajdowała się na terenie Publicznego Gimnazjum w Przelewicach, gdzie odbywał się finał IV Złazu Turystycznego Ziemi Przelewickiej. Oprócz naszej grupy, w imprezie uczestniczyli głównie uczniowie za szkół gminy Przelewice. Na terenie szkoły czekały na uczniów konkursy wiedzy o Ziemi Przelewickiej, zawody sportowe i sprawnościowe oraz pyszny poczęstunek. Na koniec odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów, w którym uczestniczyli również włodarze gminy: Pan Marek Kibała (Wójt Gminy Przelewice) oraz Pan Marian Świderski (Przewodniczący Rady Gminy). Do Pyrzyc wróciliśmy autobusem, każdy uczestnik miał zapewniony transport do domu. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień, poznając liczne walory turystyczne okolic Pyrzyc i Przelewic.

Katarzyna Ebertowska (kl.2d)

 

 
PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO PYRZYCKIEGO LICEUM PDF Drukuj Email

Artykuł ze strony:

http://pyrzyce.pl/asp/Aktualnosci,PODWOJNE_ZWYCIESTWO_PYRZYCKIEGO_LICEUM,5826

Marzec to w kalendarzu Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego czas na mistrzostwa powiatu pyrzyckiego w grach zespołowych. 3 marca b.r. w sali sportowej ZS nr 2 CKU w Pyrzycach 4 drużyny stanęły do walki w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Zawody otworzył dyrektor Paweł Palczyński, życząc wszystkim zdrowej, sportowej rywalizacji. Jako pierwsze na parkiet wybiegły dziewczęta z pyrzyckiego liceum i technikum. Podopieczne Dariusza Gąsławskiego, który pełnił również funkcję sędziego głównego turnieju, górowały umiejętnościami na rywalkami. W przekonywujący sposób zdobyły prawo startu w zawodach regionalnych. Dużo więcej emocji było w meczu chłopców. Faworytem byli uczniowie ZS nr 1 lecz w pierwszym secie ulegli gospodarzom – uczniom ZS nr 2 CKU. Kolejne sety również przyniosły sporo emocji i siatkarskich zagrań na wysokim poziomie. Trenerzy zgodnie stwierdzili, że był to najlepszy mecz od kilku lat między tymi lokalnymi drużynami. Tym razem zwyciężyli licealiści. Na zakończenie turnieju dyrektor Paweł Palczyński wręczył puchary i dyplomy wszystkim ekipom. PMOS dziękuje Krzysztofowi Szymańskiemu za przygotowanie tej powiatowej imprezy.

Wyniki:

Dziewczęta:

1 m ZS nr 1 Pyrzyce opiekun Dariusz Gąsławski

2 m ZS nr 2 CKU Pyrzyce opiekun Krzysztof Szymański

Chłopcy:

1 m ZS nr 1 Pyrzyce opiekun Rafał Krzentowski

2 m ZS nr 2 CKU Pyrzyce opiekun Krzysztof Szymański

Piotr Olech

Paweł Leśniewski
 
TERMINARZ IMPREZ POMOS PYRZYCE PDF Drukuj Email

 LICEALIADA

 

Załączniki:
Pobierz plik (imprezysportowe2010_2011.pdf)imprezysportowe2010_2011.pdf[ ]61 Kb
 
Szkolny Turniej Szachowy PDF Drukuj Email

 Szachy to jedna z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych gier świata. W naszej szkole od lat nie brakuje jej wielbicieli, którzy mogą wykazać się swoimi umiejętnościami na Szkolnym Turnieju Szachowym. W tym roku odbył się 10 listopada. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, w którym wzięło udział 20 uczniów czuwał organizator- pan Dariusz Jagiełło. Po wielu rozgrywkach wyłoniło zwycięzców:

1 miejsce Szymon Osipowicz kl. I b

2 miejsce Piotr Szałecki kl. I b

3 miejsce Monika Bussa kl. III d

Otrzymali oni puchary. Monika, jako że była jedyną dziewczyną w turnieju otrzymała 2 trofea. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
BRĄZOWA MEDALISTKA MISTRZOSTW EUROPY W SUMO PDF Drukuj Email

Uczennica naszego liceum Paulina Zygmunt 24.10.2015 roku została Mistrzynią Polski Kadetek w Sumo i została powłana do kadry polski na Mistrzostwa Europy. Zawody odbyły się w estońskim mieście Rakvere i okazały się szczęśliwym miejscem dla Pauliny, która wywalczyła tam brązowy medal. Jest to duży sukces tej młodej uczennicy  z klasy 1a. Gratulujemy  klubowi  sportowemu  Spartakus, trenerowi Panu Henrykowi  Pełce i życzymy dalszych sukcesów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4