Stypendyści
Stypendystka Prezesa Rady Ministrów rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj Email

Wręczenie Dyplomów Prezesa Rady Ministrów odbyło się 20 grudnia 2016 roku w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

Stypendystką została uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach- Adrianna Lizak.

Wojewoda pan Krzysztof Kozłowski pogratulował osiągnięć wyróżnionym uczniom, ich rodzicom i dyrektorom szkół. W uroczystości wziął również udział Dyrektor ZS Nr 1 - Robert Sójka.

Adrianna Lizak jest uczennicą klasy IIA Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach. Wysokie wyniki w nauce osiąga dzięki swojej systematycznej pracy i ambicji. W przyszłości chciałaby studiować prawo. Interesuje się kulturą krajów anglojęzycznych i latynoamerykańskich. Jej ulubionymi przedmiotami w szkole są historia i język angielski.

 
Konkurs Ortograficzny PDF Drukuj Email

27 października w czytelni szkolnej odbył się XIV Szkolny Konkurs Ortograficzny. Do zmagań z polską ortografią przystąpiło 22 uczniów naszej szkoły. Tekst najeżony był tak wieloma pułapkami, że żaden z uczestników nie ustrzegł się błędu.

Z tegorocznym dyktandem najlepiej poradzili sobie:

Agata Dębek, klasa III b – I miejsce

Patryk Chrzanowski, klasa III a – II miejsce

Aleksandra Mierzwiak, klasa I a – III miejsce

Weronika Staszak, klasa II a

Kamila Dydymska, klasa I a

Eliza Betyna, klasa III a

Gratulujemy!

Najczęściej popełniano błędy w wyrazach:

nie najlepiej, można by, dlaczego by, nie wiadomo, wskórali, zresztą, malkontent, wszczynać, (czapce) niewidce, wskutek, znużeni, zrządzenie (losu), nadziei, niedojadanie, niedorzeczne, pożądliwie.

ZAPAMIĘTAJMY!

Katarzyna Banasiuk

 

 
„ARCHIMEDES” - OLIMPIADA WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email

21 października 2016 r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes. Była to już 28 edycja tego konkursu. W Olimpiadzie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły – zarówno uczniowie Zespołu Szkół nr 1 jak również Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach. Celem Olimpiady było zwiększenie motywacji uczniów w poznawaniu języków obcych. Test składał się z 25 pytań, z których uczeń mógł wybrać jedną spośród pięciu możliwych odpowiedzi. Maksymalnie można było uzyskać 100 punktów, po cztery punkty za każdą poprawną odpowiedź.

Więcej…
 
Szkolny Konkurs pod hasłem "Podaj dalej..." PDF Drukuj Email

Dnia 30 września 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 w Pyrzycach ogłoszono wyniki konkursu pod hasłem „Podaj dalej...drugie życie odpadów”. Formy prac były dowolne. Najwięcej wykonano jednak prac plastycznych, wierszy i plakatów. Zwyciężyły prace konkursowe następujących osób:

I miejsce- Konrad Muszyński z IIb

II miejsce- Kamila Dydymska i Oliwia Dubińska z Ia

III miejsce- Gabrysia Orlon z Ia

III miejsce- Oliwia Huber z Ia

Wyróżnieni zostali także: Iga Flisińska z IIb, Julia Grygiel i Antonina Nowysz z Ib oraz Nikola Dzięgielewska z Ia. Z dostarczonych wierszy wygrały prace uczniów z klasy Id: Daria Wrońska, Szymon Woźniak i Karolina Wasilewska. Uzupełnieniem konkursu były także plakaty Jagody Ćwirty i Wiktorii Godyń z Ia.

 

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

 

 

 
Europejski Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email

26 września 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach odbył się ,,Europejski dzień języków'' organizowany przez klasę "2a'', specjalnie dla tegorocznych pierwszoklasistów. Każda klasa wytypowała czterech uczniów, którzy musieli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w kilku konkurencjach takich jak:

- dopasowanie flag do danego państwa

- połączenie przysłów w językach obcych z polskimi

- powitania i pożegnania w językach europejskich

- dopasowanie słów do danego kraju.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2