Wycieczki
Nasi uczniowie na Festiwalu Nauki w Szczecinie. PDF Drukuj Email

W dniu 18.09.2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Pyrzycach wraz z organizatorem Mariuszem Cywińskim oraz nauczycielami języka angielskiego Sylwią Lewandowską-Baran i Iwoną Kibic uczestniczyli w serii wykładów z języka angielskiego w ramach Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

W tegorocznej edycji Festiwalu uczestniczyliśmy w następujących wykładach:

Więcej…
 
Wycieczka do Torunia 20-21.09.2018 PDF Drukuj Email

W czwartek 20 września 2018 r. uczniowie  naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Oto wrażenia uczestników:

„Zaczęliśmy od zwiedzania miasta z przewodnikiem. Wszyscy, z zapartym tchem, słuchaliśmy  opowieści o zabytkach Torunia. Następnie wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżą z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, „Fontannę  ze złotymi żabkami", oraz Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma. Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta  mieliśmy możliwość zrobienia własnoręcznie pierników oraz ich skosztowania. Wycieczkę można uznać za bardzo udaną. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.”

red. Z. Ciszek, A. Gwiazdowska

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3