Wycieczki wielodniowe
Wycieczka do Torunia 20-21.09.2018 PDF Drukuj Email

W czwartek 20 września 2018 r. uczniowie  naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Oto wrażenia uczestników:

„Zaczęliśmy od zwiedzania miasta z przewodnikiem. Wszyscy, z zapartym tchem, słuchaliśmy  opowieści o zabytkach Torunia. Następnie wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżą z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, „Fontannę  ze złotymi żabkami", oraz Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma. Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta  mieliśmy możliwość zrobienia własnoręcznie pierników oraz ich skosztowania. Wycieczkę można uznać za bardzo udaną. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.”

red. Z. Ciszek, A. Gwiazdowska

Więcej…
 
Klasa 1b w Pieninach - Wspomnienia PDF Drukuj Email

Poniedziałek: 30 IX 2013
- Wyjeżdżamy o 6:00 rano. Przed nami długa droga , ale wygodny autokar i piękne widoki dają przyjemność podróżowania.
-o 15:00 jesteśmy w Oświęcimiu. Zwiedzamy muzeum Auschwitz-Birkenau. Trzy godziny zwiedzania miejsc kaźni przygnębia nas bardzo. Słuchać o obozach zagłady , a zobaczyć je na własne oczy to zupełnie inna historia.
- Mieszkamy w schronisku "Trzy Korony". To piękne miejsce tuż pod najwyższym szczytem Pienin i jeszcze ten szumiący, bajeczny Dunajec.

Więcej…