Wycieczki jednodniowe
Fotorelacja ze składania zniczy na grobie żołnierza Armii Generała Hallera - Stanisława Lisa PDF Drukuj Email

 

W dniu 31 października 2018 r. uczniowie klas mundurowych: Konrad Włosik, Natalia Nizińska i Miłosz Stępień wraz z nauczycielem Mariuszem Cywińskim złożyli hołd i zapalili znicze na grobie żołnierza Armii Generała Hallera - śp. Stanisława Lisa.

Więcej…
 
Klasy mundurowe - zajęcia strzelnica w Żabowie PDF Drukuj Email

 

19 października 2018 roku o godzinie 8.00 grupy mundurowe z klasy 2c i 3d wyruszyły na czterogodzinną wycieczkę na strzelnicę do Żabowa. Na miejscu zastaliśmy Pana Marka Gawrońskiego, który profesjonalnie przeprowadził szkolenie. Uczniowie mieli okazje strzelać z broni krótkiej (amunicja ostra glock 17, 9mm para) oraz broni długiej (AK 47 7,62). Podczas strzelania odbyło się także ognisko.

Więcej…
 
Nasi uczniowie na Festiwalu Nauki w Szczecinie. PDF Drukuj Email

W dniu 18.09.2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Pyrzycach wraz z organizatorem Mariuszem Cywińskim oraz nauczycielami języka angielskiego Sylwią Lewandowską-Baran i Iwoną Kibic uczestniczyli w serii wykładów z języka angielskiego w ramach Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

W tegorocznej edycji Festiwalu uczestniczyliśmy w następujących wykładach:

Więcej…
 
PRAWDZIWI KIBICE PYRZYCKIEGO LICEUM NA MECZU POLSKA-SERBIA PDF Drukuj Email

W dniu 23 marca 2016 r. uczniowie ZS Nr 1 w Pyrzycach w składzie: Ewa Wicher, Weronika Brodzińska, Zuzanna Kochel, Patrycja Szymczak, Daria Makarewicz, Joanna Kata, Alicja Szulc, Nikola Świetlińska, Dominika Wojtaszak, Magdalena Szewczyk, Szymon Ircha, Maciej Grzejszczak, Patryk Pieczonka oraz Kacper Siepka wraz z nauczycielami Mariuszem Cywińskim i Dariuszem Dziengowskim udali się do Poznania na mecz towarzyski Polska-Serbia. Pomimo niesprzyjającej pogody towarzyszyły nam wszystkim pozytywne emocje. Na stadionie kibice zaśpiewali hymn Polski, a nasi uczniowie dopingowali piłkarzy, trzymając flagę z napisem PYRZYCE. Podczas meczu wielokrotnie śpiewem, okrzykami i meksykańskimi falami pokazywaliśmy wraz z innymi, jak należy wspierać narodową reprezentację. Bramka strzelona przez Jakuba Błaszczykowskiego w 28 minucie wywołała ogromne emocje na trybunach. Mecz zakończony zwycięstwem polskiej drużyny sprawił, że uczniowie z dumą i zadowoleniem opuścili stadion na Bułgarskiej, po czym udali się w drogę powrotną do domu.

 

 

 
WYJAZD KLASY 1A Z WYCHOWAWCĄ NA KRĘGLE PDF Drukuj Email

Dnia 25.02.2016r. w godzinach popołudniowych klasa 1a pod opieką wychowawcy p. Mariusza Cywińskiego oraz nauczyciela p. Dariusza Dziengowskiego, pojechała na wycieczkę do kręgielni mieszczącej się w Stargardzie. Uczniowie  wykazali się swoimi umiejętnościami, a w przerwie mogli zjeść pyszną pizze. Klasa z pewnością spędziła miło czas i już planuje kolejną wycieczkę, czwartą w tym roku szkolnym – tym razem na mecz reprezentacji  Polski w piłce nożne Polska-Serbia, który odbędzie się w Poznaniu  23 marca 2016 r.

 
Wizyta naszych uczniów w Wojewódzkiej Komendzie Policji PDF Drukuj Email

       

      Zgodnie z zasadą głoszącą, że teoria zawsze powinna iść w parze z praktyką, 27 listopada 2015r. uczniowie dwóch klas mundurowych (kl. 2d i 3d) z Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach, pod opieką p. Dariusza Dziengowskiego, p. Roberta Ramela i st.kpt. Cezarego Kocanowskiego, udali się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, aby zapoznać się z codzienną służbą policjantów, porozmawiać na tematy związane z wykonywaniem tego zawodu i "od kuchni" przyjrzeć się pracy poszczególnych pracowni.

            Spotkanie przygotowane przez Wydział Prewencji KWP w Szczecinie rozpoczęło się od wyemitowania filmu charakteryzującego pracę każdego wydziału KWP, po czym przeszło 50 licealistów miało okazję zagłębić tajemniki pracy policji. W Laboratorium Kryminalistycznym dowiedzieli się na czym polega daktyloskopia (nauczyli się m.in. jak należy zabezpieczać odbitki linii papilarnych i dłoni, na czym polega badanie śladów czerwieni wargowej).

            Kolejnym etapem szkolenia było zapoznanie się z technikami wykorzystywanymi w dziedzinie balistyki. Uczniowie mieli okazję poznać różne typy broni palnej tj. m.in. wiatrówka, pistolet maszynowy, karabin maszynowy, czy karabinek AKM.

Więcej…
 
WYJAZD KLASY IA Z WYCHOWAWCĄ NA ŁYŻWY PDF Drukuj Email

Dnia 19 listopada 2015 roku, klasa 1a wraz z uczniami z innych klas, wybrała się na wycieczkę do Gorzowa Wielkopolskiego na łyżwy. Opiekunami wyjazdu byli: wychowawca klasy pan Mariusz Cywiński, pan Dariusz Dziengowski i mama jednego z uczniów- pani Joanna Dąbrowska. Celem wyjazdu było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, wspólna integracja oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Część zaliczyła upadek i to nie jeden. Mimo to wszyscy bawili się znakomicie, a śmiechów nie było końca. Pomimo zmęczenia, w drodze powrotnej nie zabrakło radosnych śpiewów uczniów.  

Więcej…
 
Wyjazd integracyjny klasy 1a LO PDF Drukuj Email

 15-10-2015 r. po lekcjach uczniowie z klasy 1a wraz z wychowawcą wyjechali na paintball do Szczecina.

Więcej…
 
Rekreacyjna Impreza na Orientację "GOLD TOWER" w Szczecinie nad Jeziorem Szmaragdowym PDF Drukuj Email

 10 października 2015r uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego "Gryf" z ZS Nr1 w Pyrzycach wraz z opiekunem Waldemarem Penderem uczestniczyli w Szczecinie w XXVI Rekreacyjnej Imprezie na Orientację "GOLD TOWER". Zawody odbyły się w Puszczy Bukowej wokół Jeziora Szmaragdowego w Parku Leśnym Zdroje. Chłodny poranek zamienił się później w piękny słoneczny dzień sprzyjający aktywości turystycznej na świeżym powietrzu. W imprezie wystartowały 53 osoby reprezentujące szkoły ze Szczecina i z Pyrzyc. Zadaniem startujących w zespołach dwuosobowych lub indywidualnie było pokonanie  w określonym czasie trasy wokół Jeziora Szmaragdowego zaznaczonej na mapce topograficznej i odnalezienie 8 punktów kontrolnych. Wszystko było odpowiednio punktowane przez organizatorów z MKS Wiking Szczecin. Większość naszych uczniów dobrze poradziła sobie z zadaniami plasując się w środku stawki startujących. Leśna wędrówka sprzyjała możliwości poprawienia kondycji fizycznej a poszukiwaniu punktów kontrolnych towarzyszyły liczne emocje. Po zakończeniu imprezy i posiłku w dobrych nastrojach wróciliśmy do Pyrzyc.

Więcej…
 
"Miasto Nauki" PDF Drukuj Email

2 października kilkunastoosobową grupą uczniów z klasy 2b, wraz ze swoją wychowawczynią, wybraliśmy się do Muzeum Narodowego w Szczecinie. Celem wycieczki było zobaczenie interaktywnej wystawy „Miasto Nauki”, będącej przykładem nowoczesnej komunikacji naukowej i wyjątkową formą zapoznania nas - widzów - z podstawowymi prawami przyrody. Zamysłem ekspozycji jest ożywienie zainteresowania nauką w społeczeństwie, wspomaganie samodzielnego uczenia się oraz uzupełnienie oferty systemu szkolnictwa. Ma ona inspirować do odkrywania i zrozumienia świata poprzez samodzielne doświadczenie.

Więcej…
 
SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ DRAWĄ PDF Drukuj Email

 Dnia 18.09.2015 r. odbył się spływ kajakowy zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, w którym uczestniczyło 32 uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach. Uczniowie wraz z nauczycielami pokonali trasę spływu (16 km), która rozpoczynała się  od mostu w miejscowości Prostynia a zakończyła się  przeprawą przez Jezioro Dubie (zwane także Adamowo). Podczas pokonywania trasy uczestnicy spływu napotkali wiele naturalnych przeszkód oraz mogli podziwiać piękno przyrody. Spływ był dobrym czasem do integracji uczestników i wspólnych rozmów. Pomimo dużego wysiłku fizycznego uczniom dopisywał dobry humor i zadowolenie.

                                                                                                   Polecamy:  Amanda Fijałkowsk i Hubert Jaguś z kl. III d

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2