Szkoła do sukcesu
Obóz naukowy w Trójmieście - "Szkoła Sukcesu" PDF Drukuj Email

 

W dniach od 8 do 18 lipca 2011r. uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach uczestniczyli w obozie naukowym w Trójmieście w ramach realizowanego projektu unijnego Szkoła Sukcesu. Wyjazd był nagrodą za całoroczną pracę podczas zajęć z języka niemieckiego i przedsiębiorczości w Szkolnym Kole Naukowym. W obozie udział wzięli uczniowie i opiekunowie ze szkół ponadgimnazjalnych, z czterech województw (pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie). Uczestnicy wakacyjnego obozu  zakwaterowani byli w ośrodku wypoczynkowym  w nadmorskiej dzielnicy Gdańsk Jelitkowo, położonym 50m od brzegu Bałtyku. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni codziennie odbywały się bardzo ciekawe zajęcia językowe (z języka niemieckiego i angielskiego) przygotowane przez lektorów Szkoły Językowej English Unlimited oraz wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego (marketing i turystyka). Zajęcia prowadzone były w bardzo ciekawy, niekonwencjonalny sposób, w tym również poza salami wykładowymi np. zwiedzając zabytkową część Gdańska, poznając walory turystyczne i przyrodnicze Sopotu oraz Gdyni.

Część zajęć odbywała się m.in. na gdańskiej starówce (tzw. Główne Miasto i Długie Pobrzeże nad Motławą), w restauracjach, w parkach, na molo w Sopocie, na trójmiejskich plażach oraz w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Uczniowie wędrowali również poprzez bardzo piękne formy erozyjne obszarów nadmorskich i spacerowali wybrzeżem klifowym w Gdyni  (okolice Redłowa i Orłowa). Ciekawy był również Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, w którym uczniowie mogli zapoznać się z badaniami prowadzonymi tu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz sami również mogli przeprowadzić liczne pokazy i eksperymenty naukowe. W godzinach popołudniowych uczestnicy obozu wypoczywali na plaży w Gdańsku a wieczorami jeździli do kina w Sopocie, bądź uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, sportowych itp. Pod koniec pobytu wielką atrakcją był również rejs statkiem z Gdyni do Helu oraz zwiedzanie tutejszego Fokarium Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Na zakończenie odbyło się uroczyste pożegnanie, w tym również wręczenie certyfikatów i pamiątkowych albumów o Gdańsku. Za rok kolejni nasi uczniowie będą mogli również wyjechać na taki obóz. Więcej informacji o samym obozie i projekcie Szkoła Sukcesu można przeczytać na stronach: www.szkola-sukcesu.eu i www.lopyrzyce.pl

 

 

 

Nauczyciel ZS nr 1 w Pyrzycach

i opiekun      obozu naukowego Szkoły Sukcesu   

Waldemar Pender

 

 
SZKOŁA SUKCESU PDF Drukuj Email

 Czas Realizacji 2010-2013

http://szkola-sukcesu.eu/

W projekcie bierze udział grupa składająca się z 17 uczniów  klas 1, która będzie realizować założenia Projektu przez trzy lata nauki w liceum.
 
Koordynator projektu – mgr Joanna Wikieł-Gibalska
 
 
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2