WOŚP
Już po 21. Finale WOŚP w Pyrzycach PDF Drukuj Email

 

Dnia 13.01.2013 r. odbył się 21. Finał WOŚP. 22. pary wolontariuszy z pyrzyckiego sztabu utworzonego przy ZS nr 1 wraz z towarzyszącymi im strażakami z OSP od godz. 9.00 kwestowali na ulicach Pyrzyc oraz odwiedzali kilka okolicznych wsi gminy Pyrzyce (Nowielin, Nieborowo, Turze, Krzemlin, Obromino). O godzinie 15.00 w hali Widowiskowo-sportowej przy ulicy Rolnej, Burmistrz Miasta i Gminy Pyrzyce- Jerzy Marek Olech, oficjalnie rozpoczął 21. Finał WOŚP.
Na przybyłych czekało wiele atrakcji:
·        Występy artystyczne m.in.: „Kapela bez zagrychy”, „Quatro man”, „Young stars”, T. Lewandowski, pokaz taneczno-gimnastyczny uczniów Publicznego Gimnazjum.
·         Loteria fantowa.
·         Atrakcje dla dzieci organizowane m.in. przez Fabrykę Dobrego Czasu oraz młodzież pyrzyckiego liceum.
·         Sprzedaż ciast, napojów oraz grochówki.
·         Wielka licytacja.
Zakończeniem pyrzyckiego Finału WOŚP było symboliczne światełko do nieba.
Wstępne przeliczenia zebranych pieniędzy wykazały, iż zebrano ok. 26 tysięcy złotych.(dokładne dane liczbowe zostaną przekazane w późniejszym terminie).
Dochód z Wielkiej Licytacji wyniósł 6035,80 zł.
Wśród młodych wolontariuszy największe kwoty zebrały:
1)        Agnieszka Góra i Wiktoria Kurzydlak = 2652,80 zł
2)        Aleksandra Helena Senderek i Agnieszka Zielińska = 1733,91 zł
3)        Marika Więckowska i Paulina Starzyńska = 1227,67 zł
Pyrzycka organizacja WOŚP przebiegła bez jakichkolwiek incydentów.
Liczymy, że w przyszłym roku pobijemy rekord i zbierzemy jeszcze więcej pieniędzy.
 
Szef pyrzyckiego
sztabu WOŚP
Edyta Sójka

 

 

 

   

 
Podziękowania po Finale WOŚP PDF Drukuj Email

15 lutego br. w sali widowiskowo – kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące organizację XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyrzycach, w którym udział wzięli współorganizatorzy.

     Na zaproszenie Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha oraz naszego sztabu licznie przybyli wszyscy ci, którzy pomogli w zorganizowaniu  jubileuszowego, bo XX Finału WOŚP. Listy gratulacyjne podpisane przez Fundację WOŚP, Burmistrza i Sztab ZS Nr 1 w Pyrzycach  otrzymali: wolontariusze (młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna), pracownicy Pyrzyckiego Domu Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biblioteki Publicznej, nauczyciele, opiekunowie, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pyrzycach, Szkoły Podstawowej w Brzesku i Mielęcinie, Publicznego Gimnazjum, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół Nr 1, Zespołu Szkół Nr 2 RCKU, członkowie Lokalnej Grupy Działania, Stowarzyszenia „Fabryka Dobrego Czasu”, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielęcinie, Nowielinie, Brzesku, Pstrowicach i Pyrzycach, przedstawiciele mediów: TVK AURA i Głos Pyrzycki, Sołectwo Mechowo, Sołectwo Stróżewo, firma cateringowa – Marcin Michalski, Burmistrz podziękował wszystkim za pełną poświęceń i pasji pracy, oraz za wzorowe przeprowadzenie całej akcji.  

Więcej…
 
Jubileuszowy XX Finał WOŚP już za nami PDF Drukuj Email

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał również w naszym mieście. 8. stycznia hala widowiskowo – sportowa wypełniła się po brzegi gośćmi, którzy przyjęli nasze zaproszenie na tą jedyną orkiestrę serc i dobrej woli. Pełna poświęceń praca na rzecz zorganizowania tego jubileuszowego finału opłaciła się. Pyrzyczanie okazali się niebywale hojni. Teraz, po zliczeniu wszystkich wpłat, z puszek wolontariuszy, dochodów z reklam i wpłat od przedsiębiorstw i firm możemy z całą pewnością stwierdzić, że padł nowy rekord 27 040,34 zł.

Więcej…
 
Finał WOŚP w Pyrzycach - 08.01.2012 PDF Drukuj Email

 
Program XX Finału WOŚP w Pyrzycach PDF Drukuj Email

Pyrzyce grają z pompą

Znajdziesz nas na stronie:  www.wosp-galaxy.pl

Zobacz co się dzieje w Pyrzycach:

http://www.tvkaura.pl/      www.pyrzyckie24.pl     www.pyrzyce.biz

Po raz  20. usłyszymy znany wszystkim sygnał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pyrzyczanie wiernie towarzyszą tej wspaniałej akcji. W tym roku, tak jak i w poprzednich Finał WOŚP  to nie tylko granie, aukcje i zbiórka pieniędzy. Dzięki pomocy wielu współorganizatorów  oprócz sceny, mamy świetnie zorganizowany czas dla  całych rodzin.

Więcej…
 
19 Finał WOŚP grał w Pyrzycach PDF Drukuj Email

 

9.00 – odprawa wolontariuszy, 15.00 - rusza orkiestrowe granie, 20.00 – światełko do nieba – tak było w niedzielę 9 stycznia w hali sportowej w Pyrzycach.

20487,52zł

zebranych pieniędzy.
Kolejny rok z wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w naszym mieście nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu osób i instytucji, które bezinteresownie podjęły się trudu przygotowania tej imprezy.
Pyrzycki Dom Kultury zajął się przygotowaniem repertuaru, który przyciągnął publiczność dobra muzyką. Wystąpiły zespoły z Pyrzyc, Stargardu, Lipian i Szczecina. W czasie koncertu wylicytowano wiele przedmiotów przekazanych przez Pyrzyczan. Większość    z nich  można było oglądać na stronie internetowej Pyrzyce info, dzięki pomysłowi Romka Fiałkowskiego. Oprócz muzyki i licytacji interesującą zabawę dla dzieci zorganizowało stowarzyszenie Fabryka Dobrego Czasu oraz LGD Ziemia Pyrzycka. Dzieci świetnie się bawiły przy muzyce, zabawach plastycznych i edukacyjnych. Biblioteka Publiczna natomiast zorganizowała kiermasz książki.
W tym samym czasie 38 wolontariuszy w asyście Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztabu utworzonego przy Zespole Szkół Nr 1 kwestowali na ulicach naszego miasta zbierając hojne datki  do Orkiestrowych puszek.
Trzeba też wspomnieć o smakołykach przygotowanych przez Spółdzielnie pod Kasztanami oraz gminne szkoły. Były to pierogi , kulebiaki, bigos oraz ciasta. Specjalnie dla wolontariuszy właściciel Baru u Niebieskiego, pan Marcin Michalski ugotował pyszny i pożywny kapuśniak -  serdeczne podziękowania.
Całą akcje wspierał Burmistrz Pyrzyc oraz  Urząd Miasta i Gminy w Pyrzycach, Policja Powiatowa, Straż Miejsko – Gminna, OSP, oraz Powiatowa Straż Pożarna. W przygotowaniach pomagały nam Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pyrzycach, Szkoła Podstawowa w Mielęcinie, Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach,  ZSRCKU Nr 2 w Pyrzycach, przygotowując loterię, ciasta  oraz dekorację. W swoich murach gościła nas hala widowiskowo – sportowa, dziękujemy pracownikom i dyrekcji za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Serdeczne podziękowania również należą się Szkole Podstawowej w Okunicy za zorganizowanie orkiestrowego grania na swoim terenie, oraz Szkole Podstawowej ze Starego Przylepu za przekazanie kwoty pieniężnej na WOŚP w naszym sztabie. Zakończenie orkiestrowego grania to światełko do nieba. Płonęło ognisko, a przy tym pokaz sztucznych ogni ufundowany przez naszego stałego sympatyka Pana Wierzbickiego.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach, mieszkańcom Pyrzyc i okolic za tak liczne przybycie. Za rok już 20 Finał – jubileuszowy – będzie się działo. A teraz –
- Sie ma.
 
Sztab WOŚP
Zespół Szkół Nr 1 Pyrzyce
Sylwia Lewandowska – Baran
Iwona Kibic

 

 

 
XIX finał WOŚP 9 styczeń 2011 – coś dla dużych i małych PDF Drukuj Email
W tym roku WOŚP to nie tylko granie, aukcje i zbiórka pieniędzy. Dzięki pomocy kolejnych współorganizatorów tegorocznej imprezy, oprócz sceny,  mamy świetnie zorganizowany czas dla rodzin, a szczególnie dla naszych najmłodszych. To dla nich zawsze gra Orkiestra, i to oni muszą być obecni, spędzić dobrze i twórczo to zimowe popołudnie.
 
            Stowarzyszenie Fabryka Dobrego Czasu zaprasza na
Warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży. W programie znajdą się:
  • Zabawy plastyczne (rysowanie, malowanie, wyklejanie, tworzenie kartek okolicznościowych)
  • Gry i zabawy logiczne i edukacyjne
  • Mini-warsztaty języka angielskiego
  • Mini-warsztaty języka niemieckiego
  • Warsztaty prowadzone metodą Marii Montessori
  • Dobra muzyka
 
Działania te, prowadzone przez wolontariuszy stowarzyszenia mają na celu pobudzić twórcze myślenie, wyobraźnię i pomysłowość dzieci – a przecież wiemy że są to nieograniczone pokłady. To czas, który można spędzić w miłej rodzinnej atmosferze.
W fabryce Dobrego Czasu Państwa dzieci będą mogły miło i ciekawie spędzić czas zimowego święta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Możecie też Państwo zostawić dzieci pod dobrą opieką na pół godziny lub wraz z nimi wziąć udział w wybranych zajęciach.
 
Skoro dzieci będą się już dobrze bawić zapraszamy rodziców aby odpoczęli przy smacznych daniach przygotowanych przez powstającą, dzięki Lokalnej Grupie Działania Ziemia Pyrzycka, Spółdzielnię Pod Kasztanami. Członkowie Spółdzielni przygotują barszcz, pierogi, kulebiaki, staropolski bigos, kawę oraz herbatę. Po obiedzie ze Spółdzielnią i LGD zapraszamy na deser, który fundują szkoły z Pyrzyc i Mielęcina.
Wolontariusze LGD przygotowali również zabawę dla dzieci – malowanie twarzy, prezenty, niespodzianki.
Dzieci z pewnością zapamiętają tegoroczny Finał jako dobrą zabawę, a wszystko to odbędzie się w hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Rolnej. Będzie ciepło, przestronnie i bezpiecznie.
Serdecznie zapraszamy.
 
 
                                                                                              Sztab WOŚP
                                                                                              Sylwia Lewandowska – Baran
                                                                                              Zespół Szkół Nr 1 Pyrzyc
 
Gramy razem z WOŚP PDF Drukuj Email

Pyrzyce, 25.11.2010

 
Szanowni Państwo,
 
9 stycznia 2011 roku odbędzie się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i poświęcony będzie dwóm dziedzinom medycznym – nefrologii i urologii dziecięcej.
Więcej…