SKS
Sukcesy siatkarzy w 2013 roku PDF Drukuj Email

Odkąd sięgnąć pamięcią w murach naszej szkoły preferowano sporty drużynowe, na czele których do dziś stoi piłka siatkowa. Nauczyciele wychowania fizycznego są doskonałymi trenerami tej dyscypliny, co mogliśmy zaobserwować w lutym na Mistrzostwach Juniorów w Piłce Siatkowej chłopców.
 W dniach 1-3.02.2013r. na hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach oraz sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Żabowie rozegrały się Mistrzostwa Województwa Juniorów w piłce siatkowej. Do zawodów przystąpiły 4 zespoły, w których MLKS "ŻAK" Pyrzyce wyszedł obronną ręką zajmując 2 miejsce, ulegając jedynie "Maraton'owi" Świnoujście. Pierwszy zespół wywalczył awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski, natomiast zespoły na miejscach 2 i 3 czeka dodatkowy turniej w 1/8 finałów Mistrzostw Polski.
W dniach od 8 do 10 lutego 2013r. w Międzyrzeczu odbyła się 1/8 finałów Mistrzostw Polski, po zaciętej walce chłopcy rywalizacje skończyli na drugim miejscu. Uzyskując tym samym możliwość zagrania w 1/4 finałów Mistrzostw Polski w Olsztynie. Jest to duże osiągnięcie dla tych zawodników w kategorii juniora.
W Olsztynie 15-17.02.2013r. odbyły się ćwierć finały Mistrzostw Polski, nasza szkolna drużyna dzielnie stawiała czoła, poprzeczce jaka była postawiona na tym etapie rozgrywek. Po trzech wyczerpujących meczach MLKS "ŻAK" Pyrzyce uplasował się na czwartej pozycji 1/4 finałów Mistrzostw Polski.
Drużynie siatkówki chłopców MLKS "ŻAK" Pyrzyce, w której skład między innymi  wchodzą uczniowie naszej szkoły tj.: Tomasz Szymański, Jakub Cichowicz, Piotr Nowak, Jakub Adach, Paweł Świętanowski, Bartosz Zieliński.


P.S.
 

 
Złaz turystyczny ziemi przelewickiej PDF Drukuj Email

 Dnia 17 września 2011r uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach uczestniczyli w pieszej imprezie turystycznej na trasie z Pyrzyc do Przelewic. Mimo soboty, w złazie uczestniczyła duża grupa licząca aż 22 osoby. Opiekunami prowadzącymi byli nauczyciele: Pan Waldemar Pender oraz Pani Katarzyna Banasiuk. Przed wyjściem w trasę o godz. 8:00 obok budynku szkoły nastąpiła zbiórka, podczas której uczniowie zostali poinformowani o zachowaniu bezpieczeństwa podczas rajdu oraz otrzymali zadania do wykonania w czasie marszu. Wyruszyliśmy ok. 8:15, nasza trasa wiodła najpierw drogą polną, a później asfaltem do Obromina, następnie do Letnina, okolic Brzeska i dalej do Przelewic. Po drodze było kilka przerw na odpoczynek. W dużej części nasza wędrówka przebiegała nieco zapomnianym czerwonym Szlakiem Turystycznym Ziemi Pyrzyckiej. Cała trasa liczyła około 15km a jej pokonanie zajęło nam ok. 3,5 godz. Meta naszej wędrówki znajdowała się na terenie Publicznego Gimnazjum w Przelewicach, gdzie odbywał się finał IV Złazu Turystycznego Ziemi Przelewickiej. Oprócz naszej grupy, w imprezie uczestniczyli głównie uczniowie za szkół gminy Przelewice. Na terenie szkoły czekały na uczniów konkursy wiedzy o Ziemi Przelewickiej, zawody sportowe i sprawnościowe oraz pyszny poczęstunek. Na koniec odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów, w którym uczestniczyli również włodarze gminy: Pan Marek Kibała (Wójt Gminy Przelewice) oraz Pan Marian Świderski (Przewodniczący Rady Gminy). Do Pyrzyc wróciliśmy autobusem, każdy uczestnik miał zapewniony transport do domu. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień, poznając liczne walory turystyczne okolic Pyrzyc i Przelewic.

Katarzyna Ebertowska (kl.2d)

 

 
TERMINARZ IMPREZ POMOS PYRZYCE PDF Drukuj Email

 LICEALIADA

 

Załączniki:
Pobierz plik (imprezysportowe2010_2011.pdf)imprezysportowe2010_2011.pdf[ ]61 Kb