Stypendyści
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Katarzyny Ulas PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że nasza najlepsza uczennica z ubiegłego roku szkolnego Katarzyna Ulas (kl.3a) w obecności pani wicedyrektor Wiesławy Sosnowskiej odebrała dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów z rąk przedstawiciela Premiera RP. Uroczystość odbyła w dniu 19 lutego 2019 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Konrad Muszyński stypendystą Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email

Dnia 14 grudnia 2017 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się Uroczystość Wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017  Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 184 uczniom z województwa zachodniopomorskiego Jednym ze stypendystów jest uczeń naszej szkoły Konrad Muszyński z klasy 3b, który uzyskał najwyższą średnią w szkole 5,25. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden - najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem, albo  uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów. Podczas spotkania dyplomy odebrało 64 Stypendystów z powiatów: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego i miasta Świnoujście. W uroczystości wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć. Gospodarzem uroczystości była Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska-Kulesza.

 

Wychowawca klasy

 

Agnieszka Klucznik-Barańska

 
Stypendystka Prezesa Rady Ministrów rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj Email

Wręczenie Dyplomów Prezesa Rady Ministrów odbyło się 20 grudnia 2016 roku w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

Stypendystką została uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach- Adrianna Lizak.

Wojewoda pan Krzysztof Kozłowski pogratulował osiągnięć wyróżnionym uczniom, ich rodzicom i dyrektorom szkół. W uroczystości wziął również udział Dyrektor ZS Nr 1 - Robert Sójka.

Adrianna Lizak jest uczennicą klasy IIA Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach. Wysokie wyniki w nauce osiąga dzięki swojej systematycznej pracy i ambicji. W przyszłości chciałaby studiować prawo. Interesuje się kulturą krajów anglojęzycznych i latynoamerykańskich. Jej ulubionymi przedmiotami w szkole są historia i język angielski.

 
Konkurs Ortograficzny PDF Drukuj Email

27 października w czytelni szkolnej odbył się XIV Szkolny Konkurs Ortograficzny. Do zmagań z polską ortografią przystąpiło 22 uczniów naszej szkoły. Tekst najeżony był tak wieloma pułapkami, że żaden z uczestników nie ustrzegł się błędu.

Z tegorocznym dyktandem najlepiej poradzili sobie:

Agata Dębek, klasa III b – I miejsce

Patryk Chrzanowski, klasa III a – II miejsce

Aleksandra Mierzwiak, klasa I a – III miejsce

Weronika Staszak, klasa II a

Kamila Dydymska, klasa I a

Eliza Betyna, klasa III a

Gratulujemy!

Najczęściej popełniano błędy w wyrazach:

nie najlepiej, można by, dlaczego by, nie wiadomo, wskórali, zresztą, malkontent, wszczynać, (czapce) niewidce, wskutek, znużeni, zrządzenie (losu), nadziei, niedojadanie, niedorzeczne, pożądliwie.

ZAPAMIĘTAJMY!

Katarzyna Banasiuk

 

 
„ARCHIMEDES” - OLIMPIADA WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email

21 października 2016 r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes. Była to już 28 edycja tego konkursu. W Olimpiadzie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły – zarówno uczniowie Zespołu Szkół nr 1 jak również Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach. Celem Olimpiady było zwiększenie motywacji uczniów w poznawaniu języków obcych. Test składał się z 25 pytań, z których uczeń mógł wybrać jedną spośród pięciu możliwych odpowiedzi. Maksymalnie można było uzyskać 100 punktów, po cztery punkty za każdą poprawną odpowiedź.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3