Konkursy
Etap Wojewódzki VI edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie Dekady Historii” PDF Drukuj Email

14 marca 2019 roku uczniowie klasy IIa Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach Martyna Prajzendanc i Denis Kaczyński wzięli udział w etapie wojewódzkim VI edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie Dekady Historii”. Na tym etapie do konkursu przystąpiło 40 uczniów wyłonionych z etapów szkolnych z klas II szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie mięli do rozwiązania test składający się z 30 zadań. Denis Kaczyński zajął I miejsce i będzie reprezentował województwo zachodniopomorskie podczas finału ogólnopolskiego. Zgodnie z regulaminem podczas wizyty studyjnej w Gdańsku oraz finału olimpiady w Poznaniu opiekunem grupy laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego będzie pani Elżbieta Kulik nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach jako nauczycielka ucznia, który zajął I miejsce.

Laureaci etapu wojewódzkiego VI finału.

1. Denis Kaczyński Zespół Szkół nr 1 Pyrzyce – I miejsce

2. Małgorzata Starzyk I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety Szczecinek – II miejsce

 

3. Alicja Kowalska II LO im. Władysława Broniewskiego Koszalin – III miejsce

Nauczyciel Elżbieta Kulik

 

 
I miejsce w Finale Powiatowym Piłki Ręcznej Dziewcząt. PDF Drukuj Email

Nasze dziewczyny zajęły 1 marca 2019 r. pierwsze miejsce w Finale Powiatowym Piłki Ręcznej!

Serdecznie gratulujemy! :)

 
Międzyszkolne zawody - siatkówka dziewcząt i chłopców. PDF Drukuj Email
W dniu 26.02.19 r. w ZS CKU w Pyrzycach odbyły się zawody sportowe w siatkówkę. Mecze zostały rozegrane pomiędzy dwiema szkołami: LO Pyrzyce i ZS CKU Pyrzyce. Jako pierwsze zagrały dziewczęta. Dobre przygotowanie oraz motywacja pozwoliły uczennicom naszej szkoły wywalczyć pewne zwycięstwo, kończąc spotkanie wynikiem 3:0. Kolejny mecz rozegrali chłopcy. Uczniom naszej szkoły zabrakło nieco szczęścia i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla naszych przeciwników. Obu drużynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
red. A.Bińkowska, A.Stęcel, P.Sokołowsk
Więcej…
 
Szkolny Konkurs „Nobliści polscy” PDF Drukuj Email

12 lutego w naszej szkole odbył się coroczny konkurs pt. „Nobliści polscy”. Wydarzenie to urosło do rangi tradycji szkolnej. Od wielu lat uczniowie klas pierwszych rywalizują ze sobą wykazując się znajomością biografii, twórczości i dokonań patronów szkoły.

Zadaniem uczestników było również przygotowanie prezentacji przedstawiającej sylwetkę wybranego noblisty oraz recytacja wiersza.

Zwycięską okazała się klasa 1 B (drużyna w składzie: Aleksandra Dąbkowska, Oliwia Goch, Kinga Sędrowska, Miłosz Rakowski), 2 miejsce różnicą 1 punktu wywalczyła kl 1 A (Ola Somyk, Martyna Chojnicka, Marika Pieniążek), zaś 3 exaequo zajęły kl I C (Adrian Orlikowski, Dawid Sitnik, Paweł Kwiatkowski, Bartek Stanisławski) i kl I D (Oliwia Duda, Izabela Sobczak, Barbara Wolińska, Adrian Szymański).

Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a na laureatów czekał pyszny tort J

Więcej…
 
Łamacze szyfrów z LO w Pyrzycach PDF Drukuj Email

W listopadzie 2018 roku zakończył się konkurs krajowy "Ogólnokrajowa Gra Kryptologiczna Łamacze Szyfrów", w której brały udział uczennice klasy 2b: Zuzanna Chyt i Alicja Wójcicka wraz z koleżanką z innej szkoły tworzyły drużynę, która zdobyła 16 miejsce w kraju i 1 w województwie zachodniopomorskim.

 
XVII edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej PDF Drukuj Email

W dniu 23 listopada 2018, w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, odbyła się XVII edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej, nt. „Ekologia wspólna korzyść”. Konkursowi patronowało wiele instytucji, między innymi Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Radio Szczecin. W wyniku kwalifikacji szkolnych do finału zakwalifikowało się dwoje uczniów z naszej szkoły: Katarzyna Ulas i Krystian Chmiel. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z 16 szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Uczennica klasy 3a Kasia Ulas zdobyła 3. miejsce.

 

 
Szkolny Konkurs Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim PDF Drukuj Email

 

9 listopada 2018 roku postanowiliśmy uczcić Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę konkursem wiedzy o marszałku Józefie Piłsudskim. O godzinie 9.00 w czytelni Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach, odbył się konkurs, do konkursu przystąpiło 20 uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego. Test składał się z 25 pytań dotyczących biografii Marszałka. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali 1 pkt, łącznie 25 pkt.

Laureatkami konkursu zostały:

1. Monika Mazurek z klasy Ia ZS Nr 1 zdobyła 24 pkt

2. Oliwia Osipowicz z klasy IIIa Niepublicznej Szkoły Podstawowej zdobyła 23 pkt

Przyznano 3 trzecie miejsca za zdobycie 22 pkt:

Klaudia Bartosińska z klasy Ia ZS Nr 1

Natalia Makarewicz z klasy Ia ZS Nr 1

Aleksandra Dąbkowska z klasy Ib ZS Nr1

Laureatkom gratulujemy a wszystkim biorącym udział bardzo dziękujemy.

Elżbieta Kulik

 

 
„Z ortografią za pan brat” PDF Drukuj Email

 

Dnia 25 października w czytelni szkolnej przeprowadzono „XVI Szkolny Konkurs Ortograficzny”. Do zmagań z polską ortografią przystąpiło 27 uczniów wybranych z każdej klasy przez nauczycieli języka polskiego.

W tekście tegorocznego dyktanda dominowały połączenia „nie” z różnymi częściami mowy oraz wyrażenia przyimkowe. Najpoprawniej tekst napisały i uklasowały się na kolejnych miejscach:

  • Agnieszka Gajewska (IIA) - 1 miejsce
  • Martyna Prajzendanc (IIA) - 2 miejsce
  • Zuzanna Żak (IIB) - 3 miejsce
  • Marta Gidyńska (IB) - 4 miejsce

(o miejscach: 2,3 i 4 zadecydowała ilość popełnionych błędów interpunkcyjnych).

Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia w następnej edycji konkursu. Czekamy (od lat ) na Szkolnego Mistrza Ortografii .

 

Najczęściej popełniano błędy w pisowni następujących wyrazów i wyrażeń przyimkowych:

o wpół (do szóstej), bladoróżowa, ni stąd, ni zowąd, rad nierad, nieopodal, nie najprostsza,

niekiedy, niekończących się, niepożądanych, ohydny, spod, jakiejkolwiek, w półśnie, wahań,

niepodniesienie, co najmniej, mało ważnych, pseudorozmowa, cienko piszący, tudzież .

ZAPAMIĘTAJMY PISOWNIĘ TYCH WYRAZÓW!

 

 
Kolejna edycja ŁAMACZY SZYFRÓW PDF Drukuj Email
Już za kilka dni ruszają zmagania kolejnej edycji ŁAMACZY SZYFRÓW - wyjątkowej, internetowej gry, podczas której możesz stać się adeptem kryptologii, poznać historię i oddać hołd pogromcom Enigmy, a przy tym świetnie się bawić.
O CO CHODZI?
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11