Włącz myślenie – bądź bezpieczny PDF Drukuj Email

 

26 listopada 2019 r. w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach odbyło się spotkanie pyrzyckiej Policji z uczniami klas drugich naszej szkoły pod hasłem „Włącz myślenie – bądź bezpieczny”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Starostwa pyrzyckiego „Gotowi do drogi”, który został dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Policjanci w sposób profesjonalny i szczegółowy omówili problem kierowania samochodem po spożyciu alkoholu i po zażyciu środków odurzających. Uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach nieodpowiedzialności kierowcy samochodu i innych pojazdów oraz zostali poinformowani o odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu lub środków odurzających oraz za spowodowanie wypadku drogowego.

W ramach zajęć policjanci udzielili szkolenia dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przypominając jednocześnie że każdy ma obowiązek udzielania pomocy człowiekowi w momencie zagrożenia życia.

Na zakończenie spotkania każdy mógł zjeść batonik i sam obalić mit stanu trzeźwości po zjedzeniu cukierka czy batonika z zawartością alkoholu.

Dzięki Starostwu Powiatowemu i Komendy Powiatowej Policji nasi uczniowie są przygotowani do pełnienia roli odpowiedzialnego kierowcy, zwłaszcza że niektórzy z nich w najbliższej przyszłości przystąpią do kursu na Prawo Jazdy.

Całość szkolenia zakończyła się grillowanymi kiełbaskami.