Wycieczka do Wielkiej Brytanii PDF Drukuj Email

Wielka Brytania

W dniach od 3-go do 9-go czerwca nasza młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej PSO w Pyrzycach gościli w Wielkiej Brytanii.

Zwiedziliśmy wiele miejsc, Oxford, Stratford – upon – Avon, gdzie urodził się i żył William Shakespeare. Ponadto Windsor, Eton, Brighton Londyn ze stadionem Chelsee, oraz centrum Mercedesa.

W Londynie spotkała nas niesamowita niespodzianka, mianowicie spotkanie z Królową Elżbietą II oraz z członkami rodziny królewskiej. Wszyscy wzięliśmy udział w obchodach urodzin Królowej. Mieliśmy też okazje podziwiać pokazy Red Arrows.

Niewątpliwym atutem tej wycieczki był aspekt językowy. Uczniowie i kadra była zakwaterowana u rodzin angielskich, co dało wiele możliwości zarówno konwersacji jak i poznania zwykłego, codziennego życia i zwyczajów rodzin angielskich.

Co więcej, nasza młodzież wzięła udział w zajęciach językowych w Royal Holloway Uniwersity of London. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, według poziomu zaawansowania. Następnie odbyły się zajęcia grupowe i indywidualne. Tematy i zagadnienia poruszane podczas tych lekcji obejmowały opis wyglądu, ubrania, zakupy oraz zdrowie. Tematyka zgodna z podstawą programową i egzaminami, zarówno maturalnym, gimnazjalnym jak i ósmoklasisty.

To już druga taka wycieczka do Wielkiej Brytanii w naszej szkole.Zorganizowana została przez p.Sylwię Lewandowską – Baran oraz biuro podróży Communicate.

A oto kilka opinii uczestników tej wycieczki.

Uważam że wycieczka była ciekawa oraz trochę nas nauczyła. Poza zwiedzaniem Londynu był również czas wolny, więc spokojnie można było kupić pamiątki lub coś zjeść. Były również zajęcia w grupach oraz indywidualne. Odbywały się one  na Royal Holloway University. Zajęcia te były bardzo przydatne, ponieważ uczyły nowych słówek, a także pomogły w dogadywaniu się między ludźmi po angielsku. M.S.

Wycieczka była udana i bardzo mi się podobało. Mogliśmy poduczyć się

języka oraz zwiedzić ciekawe miejsca. Fajnie było nocować u angielskiej

rodziny, ponieważ można było zobaczyć jak oni mieszkają i spróbować

ich jedzenia. M.K.

Moim zdaniem wycieczka bardzo udana. Przewodnik mówił na temat, bez

zbędnych szczegółów. Zajęcia na uniwersytecie-świetny pomysł.

Rodziny goszczące przesympatyczne, o wiele lepsza sprawa od noclegu w

innym miejscu typu hostel. Częste przerwy i czasy wolne- czasami nawet za

częste. W skrócie- najlepsza wycieczka szkolna na jakiej byłam.

M.K.