Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach
Wspomnienia po Letnim Obozie Naukowym w Człuchowie PDF Drukuj Email

W dniach od 8 do 14 lipca 2011r. grupa 29 uczniów z naszej szkoły brała udział w Letnim Obozie Naukowym w Człuchowie. Uczniowie byli podzieleni na 5 zespołów badawczych: chemiczny (opiekun- pani Ewa Jacewicz, nauczyciel chemii z Białogardu), fizyczny (opiekun- pan Wojciech Balcerek, nauczyciel fizyki z Żagania), informatyczny (opiekun- pani Jolanta Günther), matematyczny nr 1 (opiekun- pan Zbigniew Michalak, nauczyciel matematyki z Nowogardu) i matematyczny nr 2 (opiekun- pan Mariusz Kuśnierczak, nauczyciel matematyki w Wałczu). Organizatorzy przygotowali dla uczestników bogaty program zajęć. Wykłady i warsztaty naukowe (dziennie maksymalnie 6 godzin) odbywały się od drugiego do szóstego dnia pobytu. Członkowie Zespołów Badawczych uczestniczyli w zajęciach "Ja w zespole", podczas których doskonalili m.in.umiejętność współpracy i współdziałania. Ponadto aktywnie uczestniczyli w zajęciach z naukowcami i nauczycielami.  Dodatkowo dla każdego uczestnika obozu były zorganizowane zajęcia rekreacyjne: basen, kajaki, kręgle oraz w zależności od zainteresowań różne zajęcia sportowe. Niemało zabawy i atrakcji turystycznych przyniósł Turniej Zespołów Badawczych, który odbył się szóstego dnia po obiedzie. W dniu wyjazdu okazało się, że nasz Chemiczny Zespół Badawczy w składzie: Wiktor Bartnicki, Anna Grabowska, Patrycja Gojlewicz, Klaudia Pawłowska, Magdalena Bekier, Marcelina Golczyk prowadzony przez panią Ewę Jacewicz uzyskał pierwsze miejsce, a każdy członek zespołu otrzymał wspaniałą nagrodę (odtwarzacz MP4). Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów wszystkim uczestnikom Projektu „Kompetencje Kluczowe Drogą do Kariery”.


Szkolny Koordynator Projektu

Jolanta Günther

 
Obóz letni w Człuchowie PDF Drukuj Email

Informacja dla uczestników obozu letniego w Człuchowie.

Zapraszam na spotkanie informacyjne 22 czerwca 2011r.  w sali nr 26 (II piętro) po uroczystym zakończeniu  roku szkolnego 2010/2011.

Informacje o obozie znajdują się na stronie http://drogadokariery.eu oraz na załączonych plikach poniżej

Koordynator projektu

Jolanta Günther

 

 
Paszporty edukacyjne PDF Drukuj Email

Dnia 9.06.2011r. uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "Kompetencje kluczowe drogą do kariery” brali udział w zajęciach w Experimentarium- podczas wizyty obserwowali ciekawe efekty doświadczeń fizycznych i samodzielnie wykonywali różne doświadczenia fizyczne czy matematyczne.

W Planetarium usłyszeli i obejrzeli film o układzie planetarnym i gwiazdach, a przy okazji zobaczyli panoramę Szczecina z wieży widokowej w Muzeum Narodowym. Opiekunami byli: Agata Cielecka, Teresa Kulik, Jolanta Zdrojewska i koordynator projektu Jolanta Günther. 

    

Eureka                                                             Widok z wieży                                 Planetarium 

Więcej…
 
Festiwal Nauki i Sztuki w Poznaniu PDF Drukuj Email

30 marca 2011 r. grupa 45 uczniów z projektu unijnego "Kompetencje kluczowe- drogą do kariery" wyjeżdża do Poznania na Festiwal Nauki i Sztuki - http://www.up.poznan.pl/promocja/festiwal2011/. Planujemy odwiedzić Uniwersystet Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziały przy ul. Umultowskiej. Mamy rezerwację miejsc na dwa wykłady, zapoznamy się z ofertą edukacyjną oraz planujemy zwiedzanie miasta.   

Więcej…
 
Podróże "Innowacyjni globalnie" PDF Drukuj Email

4 marca 2011 r. odbył się wyjazd edukacyjny z cyklu Podróże "Innowacyjni globalnie". Grupa 45 uczniów z klas I LO (uczestnicy projektu unijnego) odwiedzili 3 Wydziały ZUT w Szczecinie: Chemiczny, Elektryczny i Technologii Morskiej. Podczas wizyty pracownicy uczelni przybliżyli uczniom zagadnienia związane z konkurencyjnością firm na rynku, z nowoczesnymi obaszarami badawczymi, postępem technicznym w różnych branżach. Ponadto odwiedziliśmy niedostępne na codzień miejsca na uczelniach (laboratoria) i zobaczyliśmy kilka ciekawych doświadczeń. Odwiedzając uczelnie, już dziś można zaplanować swoją przyszłość i zwrócić uwagę w szczególności na te przedmioty, które za 2 lata będą decydowały o przyszłych  wyborach kierunków studiów. Kolejne podróże przybliżą uczestnikom projektu "drogę do ich własnej kariery".    

Więcej…
 
Dzień Otwarty 25-04-2019 ZAPRASZAMY!!! PDF Drukuj Email

____________________________________________________________

DOBRA SZKOŁA - BLISKO CIEBIE

SPOŁECZNOŚĆ ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W PYRZYCACH

SERDECZNIE ZAPRASZA

NA

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

25.04.2019 OD 09.00 DO 14.00

_________________________________________________

W PROGRAMIE:

  • PREZENTACJA SZKOŁY
  • KONKURSY I ZABAWY
  • POKAZ MUSZTRY I SZTUK WALKI
  • PIERWSZA POMOC
  • POTYCZKI JĘZYKOWE
  • QUIZY JĘZYKOWE


___________________________________________________________________

 

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1
ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ Z NAMI

Organizatorzy

 
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 następna > ostatnia >>

Strona 143 z 143