Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach
Pomoce naukowe z matematyki PDF Drukuj Email

 Filmy i strony o sposobach rozwiązywania zadań matematycznych:

wybrane filmy:

1. Postacie funkcji kwadratowej (https://www.youtube.com/watch?v=c_BbkDio_iU&noredirect=1) 

2. Funkcje trygonometryczne (https://www.youtube.com/watch?v=BeSijYu2KOQ)

3. Funkcja liniowa:

https://www.youtube.com/watch?v=Za2Ic3j-DVE 

https://www.youtube.com/watch?v=1o48YmCimQU

http://www.epodreczniki.pl/reader/c/104436/v/latest/t/student-canon

 
Wyjazd do Firmy SE Bordnetze w Gorzowie Wlkp. PDF Drukuj Email

9.02.2012 grupa młodzieży w ramach projektu unijnego "Kompetencje Kluczowe Drogą Do Kariery - Podróże innowacyjne" zwiedzała Firmę Sumitomo Electric Bordnetze w Gorzowie Wlkp.   Wyjazd był bardzo ciekawy, uczniowie mogli zapoznać się z organizacją pracy dużej firmy produkującej okablowanie do samochodów. Każdy z uczniów miał możliwość zapoznania się z wybranymi stanowiskami pracy i wykonywanych tam zadań przez pracowników. Zapoznali się z możliwością wykorzystania informatyki na poszczególnych stanowiskach pracy oraz w jaki sposób tworzy się poszczególne elementy okablowania do samochodów oraz jak wygląda montowanie i sprawdzanie już gotowego zestawu. Każdy z uczniów miał możliwość samodzielnego sprawdzenia się jaką posiada sprawność, której poddawani są co pół roku wszyscy pracownicy tej firmy. Było, to dla nich ciekawe i z zainteresowaniem wykonywali przygotowane dla nich zadania. W szczególności prowadząca zajęcia podpowiedziała im, co mogliby wykonać dla siebie w domu, by ćwiczyć swoja koncentrację i sprawność rachunkową. Kilka dodatkowych informacji znajdziesz na stronie: http://www.sebn.pl

 
Planowana podróż innowacyjni globalnie - 9.02.2012 PDF Drukuj Email

Planowany jest wyjazd grupy młodzieży w ramach projektu unijnego "Kompetencje Kluczowe Drogą do Kariery" - podróże innowacyjne globalnie.

Planujemy zwiedzać Firmę SE Bordnetze Polska Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim, która wchodzi w skład międzynarodowego koncernu branży motoryzacyjnej Sumitomo Electric Bordnetze. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem i produkcją nowoczesnych systemów okablowania dla branży motoryzacyjnej, przede wszystkim dla takich marek jak Volkswagen, Audi, Skoda czy Bugatti.

 

 
CNK w Warszawie 18.10.2011r. PDF Drukuj Email

 18 października 2011r. grupa 33 uczniów z naszej szkoły zwiedzała stałe wystawy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jechaliśmy ok. 10 godzin, by od 9:00 do 13:00 zobaczyć nowoczesne Centrum Nauki w naszej stolicy. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zobaczyć jak wiele pojęć teoretycznych można zaobserwować w praktyce. Każdy zachowa w swojej pamięci, to co dla niego było najciekawsze i interesujące. Oprócz wystaw udało nam sie przejść ulicami Warszawy do innego Centrum - odwiedziliśmy "Złote Tarasy". W powrotnej drodze do autokaru zobaczyliśmy kilka ważnych miejsc w naszej stolicy między innymi: Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Defilad, Pałac Prezydenta na Krakowskim Przedmieściu, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski a część uczniów odwiedziła Rynek Starego Miasta i zrobiła sobie zdjęcie z Syrenką Warszawską. Powrót do domu rozpoczął się o godz. 17:00 i trwał ok. 8 godzin.     

 
Wspomnienia po Letnim Obozie Naukowym w Człuchowie PDF Drukuj Email

W dniach od 8 do 14 lipca 2011r. grupa 29 uczniów z naszej szkoły brała udział w Letnim Obozie Naukowym w Człuchowie. Uczniowie byli podzieleni na 5 zespołów badawczych: chemiczny (opiekun- pani Ewa Jacewicz, nauczyciel chemii z Białogardu), fizyczny (opiekun- pan Wojciech Balcerek, nauczyciel fizyki z Żagania), informatyczny (opiekun- pani Jolanta Günther), matematyczny nr 1 (opiekun- pan Zbigniew Michalak, nauczyciel matematyki z Nowogardu) i matematyczny nr 2 (opiekun- pan Mariusz Kuśnierczak, nauczyciel matematyki w Wałczu). Organizatorzy przygotowali dla uczestników bogaty program zajęć. Wykłady i warsztaty naukowe (dziennie maksymalnie 6 godzin) odbywały się od drugiego do szóstego dnia pobytu. Członkowie Zespołów Badawczych uczestniczyli w zajęciach "Ja w zespole", podczas których doskonalili m.in.umiejętność współpracy i współdziałania. Ponadto aktywnie uczestniczyli w zajęciach z naukowcami i nauczycielami.  Dodatkowo dla każdego uczestnika obozu były zorganizowane zajęcia rekreacyjne: basen, kajaki, kręgle oraz w zależności od zainteresowań różne zajęcia sportowe. Niemało zabawy i atrakcji turystycznych przyniósł Turniej Zespołów Badawczych, który odbył się szóstego dnia po obiedzie. W dniu wyjazdu okazało się, że nasz Chemiczny Zespół Badawczy w składzie: Wiktor Bartnicki, Anna Grabowska, Patrycja Gojlewicz, Klaudia Pawłowska, Magdalena Bekier, Marcelina Golczyk prowadzony przez panią Ewę Jacewicz uzyskał pierwsze miejsce, a każdy członek zespołu otrzymał wspaniałą nagrodę (odtwarzacz MP4). Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów wszystkim uczestnikom Projektu „Kompetencje Kluczowe Drogą do Kariery”.


Szkolny Koordynator Projektu

Jolanta Günther

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 141 142 następna > ostatnia >>

Strona 141 z 142