Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach
Matematyka przy kawie... PDF Drukuj Email

"Między duchem a materią pośredniczy matematyka"

Hugo Steinhaus

Zainteresuj się matematyką?

https://www.youtube.com/watch?v=arJkY3zYV9E

https://www.youtube.com/watch?v=n9jH7BvI-Dg

https://www.youtube.com/watch?v=ogSsNS2-HqA

 

 
WDN PDF Drukuj Email

 Plan WDN 2013/2014

 
Realizacja planu pracy WDN w roku szkolnym 2013/2014 PDF Drukuj Email

 1) Analiza wyników maturalnych pod kątem podnoszenia jakości nauczania.

Szkolenie warsztatowe

Pracownicy ZC i DN wrzesień 2013 r.

 

 2) „Prowadzenie ewaluacji wewnętrznej w świetle

nowelizacji rozporządzenia MeN-u w sprawie nadzoru pedagogicznego

z dnia 10 maja 2013 r.”

22 października 2013 r.  Mirosław Krężel ZC i DN

 

 3) „NLP dla nauczycieli, czyli sztuka

efektywnego nauczania”

styczeń 2014 r. Szkolenie warsztatowe - Salon Edukacyjny Empiria

 
Obóz naukowy w Trójmieście - "Szkoła Sukcesu" PDF Drukuj Email

 

W dniach od 8 do 18 lipca 2011r. uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach uczestniczyli w obozie naukowym w Trójmieście w ramach realizowanego projektu unijnego Szkoła Sukcesu. Wyjazd był nagrodą za całoroczną pracę podczas zajęć z języka niemieckiego i przedsiębiorczości w Szkolnym Kole Naukowym. W obozie udział wzięli uczniowie i opiekunowie ze szkół ponadgimnazjalnych, z czterech województw (pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie). Uczestnicy wakacyjnego obozu  zakwaterowani byli w ośrodku wypoczynkowym  w nadmorskiej dzielnicy Gdańsk Jelitkowo, położonym 50m od brzegu Bałtyku. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni codziennie odbywały się bardzo ciekawe zajęcia językowe (z języka niemieckiego i angielskiego) przygotowane przez lektorów Szkoły Językowej English Unlimited oraz wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego (marketing i turystyka). Zajęcia prowadzone były w bardzo ciekawy, niekonwencjonalny sposób, w tym również poza salami wykładowymi np. zwiedzając zabytkową część Gdańska, poznając walory turystyczne i przyrodnicze Sopotu oraz Gdyni.

Część zajęć odbywała się m.in. na gdańskiej starówce (tzw. Główne Miasto i Długie Pobrzeże nad Motławą), w restauracjach, w parkach, na molo w Sopocie, na trójmiejskich plażach oraz w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Uczniowie wędrowali również poprzez bardzo piękne formy erozyjne obszarów nadmorskich i spacerowali wybrzeżem klifowym w Gdyni  (okolice Redłowa i Orłowa). Ciekawy był również Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, w którym uczniowie mogli zapoznać się z badaniami prowadzonymi tu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz sami również mogli przeprowadzić liczne pokazy i eksperymenty naukowe. W godzinach popołudniowych uczestnicy obozu wypoczywali na plaży w Gdańsku a wieczorami jeździli do kina w Sopocie, bądź uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, sportowych itp. Pod koniec pobytu wielką atrakcją był również rejs statkiem z Gdyni do Helu oraz zwiedzanie tutejszego Fokarium Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Na zakończenie odbyło się uroczyste pożegnanie, w tym również wręczenie certyfikatów i pamiątkowych albumów o Gdańsku. Za rok kolejni nasi uczniowie będą mogli również wyjechać na taki obóz. Więcej informacji o samym obozie i projekcie Szkoła Sukcesu można przeczytać na stronach: www.szkola-sukcesu.eu i www.lopyrzyce.pl

 

 

 

Nauczyciel ZS nr 1 w Pyrzycach

i opiekun      obozu naukowego Szkoły Sukcesu   

Waldemar Pender

 

 
19 Finał WOŚP grał w Pyrzycach PDF Drukuj Email

 

9.00 – odprawa wolontariuszy, 15.00 - rusza orkiestrowe granie, 20.00 – światełko do nieba – tak było w niedzielę 9 stycznia w hali sportowej w Pyrzycach.

20487,52zł

zebranych pieniędzy.
Kolejny rok z wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w naszym mieście nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu osób i instytucji, które bezinteresownie podjęły się trudu przygotowania tej imprezy.
Pyrzycki Dom Kultury zajął się przygotowaniem repertuaru, który przyciągnął publiczność dobra muzyką. Wystąpiły zespoły z Pyrzyc, Stargardu, Lipian i Szczecina. W czasie koncertu wylicytowano wiele przedmiotów przekazanych przez Pyrzyczan. Większość    z nich  można było oglądać na stronie internetowej Pyrzyce info, dzięki pomysłowi Romka Fiałkowskiego. Oprócz muzyki i licytacji interesującą zabawę dla dzieci zorganizowało stowarzyszenie Fabryka Dobrego Czasu oraz LGD Ziemia Pyrzycka. Dzieci świetnie się bawiły przy muzyce, zabawach plastycznych i edukacyjnych. Biblioteka Publiczna natomiast zorganizowała kiermasz książki.
W tym samym czasie 38 wolontariuszy w asyście Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztabu utworzonego przy Zespole Szkół Nr 1 kwestowali na ulicach naszego miasta zbierając hojne datki  do Orkiestrowych puszek.
Trzeba też wspomnieć o smakołykach przygotowanych przez Spółdzielnie pod Kasztanami oraz gminne szkoły. Były to pierogi , kulebiaki, bigos oraz ciasta. Specjalnie dla wolontariuszy właściciel Baru u Niebieskiego, pan Marcin Michalski ugotował pyszny i pożywny kapuśniak -  serdeczne podziękowania.
Całą akcje wspierał Burmistrz Pyrzyc oraz  Urząd Miasta i Gminy w Pyrzycach, Policja Powiatowa, Straż Miejsko – Gminna, OSP, oraz Powiatowa Straż Pożarna. W przygotowaniach pomagały nam Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pyrzycach, Szkoła Podstawowa w Mielęcinie, Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach,  ZSRCKU Nr 2 w Pyrzycach, przygotowując loterię, ciasta  oraz dekorację. W swoich murach gościła nas hala widowiskowo – sportowa, dziękujemy pracownikom i dyrekcji za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Serdeczne podziękowania również należą się Szkole Podstawowej w Okunicy za zorganizowanie orkiestrowego grania na swoim terenie, oraz Szkole Podstawowej ze Starego Przylepu za przekazanie kwoty pieniężnej na WOŚP w naszym sztabie. Zakończenie orkiestrowego grania to światełko do nieba. Płonęło ognisko, a przy tym pokaz sztucznych ogni ufundowany przez naszego stałego sympatyka Pana Wierzbickiego.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach, mieszkańcom Pyrzyc i okolic za tak liczne przybycie. Za rok już 20 Finał – jubileuszowy – będzie się działo. A teraz –
- Sie ma.
 
Sztab WOŚP
Zespół Szkół Nr 1 Pyrzyce
Sylwia Lewandowska – Baran
Iwona Kibic

 

 

 
XIX finał WOŚP 9 styczeń 2011 – coś dla dużych i małych PDF Drukuj Email
W tym roku WOŚP to nie tylko granie, aukcje i zbiórka pieniędzy. Dzięki pomocy kolejnych współorganizatorów tegorocznej imprezy, oprócz sceny,  mamy świetnie zorganizowany czas dla rodzin, a szczególnie dla naszych najmłodszych. To dla nich zawsze gra Orkiestra, i to oni muszą być obecni, spędzić dobrze i twórczo to zimowe popołudnie.
 
            Stowarzyszenie Fabryka Dobrego Czasu zaprasza na
Warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży. W programie znajdą się:
  • Zabawy plastyczne (rysowanie, malowanie, wyklejanie, tworzenie kartek okolicznościowych)
  • Gry i zabawy logiczne i edukacyjne
  • Mini-warsztaty języka angielskiego
  • Mini-warsztaty języka niemieckiego
  • Warsztaty prowadzone metodą Marii Montessori
  • Dobra muzyka
 
Działania te, prowadzone przez wolontariuszy stowarzyszenia mają na celu pobudzić twórcze myślenie, wyobraźnię i pomysłowość dzieci – a przecież wiemy że są to nieograniczone pokłady. To czas, który można spędzić w miłej rodzinnej atmosferze.
W fabryce Dobrego Czasu Państwa dzieci będą mogły miło i ciekawie spędzić czas zimowego święta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Możecie też Państwo zostawić dzieci pod dobrą opieką na pół godziny lub wraz z nimi wziąć udział w wybranych zajęciach.
 
Skoro dzieci będą się już dobrze bawić zapraszamy rodziców aby odpoczęli przy smacznych daniach przygotowanych przez powstającą, dzięki Lokalnej Grupie Działania Ziemia Pyrzycka, Spółdzielnię Pod Kasztanami. Członkowie Spółdzielni przygotują barszcz, pierogi, kulebiaki, staropolski bigos, kawę oraz herbatę. Po obiedzie ze Spółdzielnią i LGD zapraszamy na deser, który fundują szkoły z Pyrzyc i Mielęcina.
Wolontariusze LGD przygotowali również zabawę dla dzieci – malowanie twarzy, prezenty, niespodzianki.
Dzieci z pewnością zapamiętają tegoroczny Finał jako dobrą zabawę, a wszystko to odbędzie się w hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Rolnej. Będzie ciepło, przestronnie i bezpiecznie.
Serdecznie zapraszamy.
 
 
                                                                                              Sztab WOŚP
                                                                                              Sylwia Lewandowska – Baran
                                                                                              Zespół Szkół Nr 1 Pyrzyc
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 131 132 133 134 następna > ostatnia >>

Strona 131 z 134