Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach
Z KLASĄ MUNDUROWĄ O TAJNIKACH KRYMINALISTYKI PDF Drukuj Email

 

W miniony piątek (1.03) uczniowie klasy o profilu policyjnym Zespołu Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach uczestniczyli w nietypowych zajęciach. Tematem lekcji, którą poprowadził asp. Danielem Jaszcz technik kryminalistyki z pyrzyckiej komendy były podstawowe zagadnienia z zakresu kryminalistyki.

Uczniowie klasy mundurowej w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy szkołą, a pyrzycką Policją systematycznie uczestniczą w lekcjach organizowanych na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach. Tym razem na specjalnie przygotowanej lekcji młodzież dowiedziała się na czym polega praca policyjnego technika kryminalistyki. O tajnikach swojej służby opowiadał asp. Daniel Jaszcz.

Zajęcia praktyczne były poprzedzone krótkim wykładem teoretycznym, podczas którego policjant omówił rodzaje śladów kryminalistycznych oraz sposoby ich zabezpieczania na miejscy zdarzenia. Przedstawił niektóre sposoby zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych.

Następnie uczniowie przeszli do pomieszczeń, gdzie na co dzień pełnią służbę technicy kryminalistyki. Młodzież szkolna zobaczyła praktyczny sposób działania zintegrowanego stanowiska do wykonywania zdjęć sygnalitycznych wraz z urządzeniami do elektronicznego daktyloskopowania. Najwięcej emocji wzbudził „life skaner”, który służy do pobierania odcisków linii papilarnych od osób. Ochotnicy mogli sprawdzić jak działa ten sprzęt. Uczniowie przekonali się, że każdy kto jest na zdarzeniu kryminalnym pozostawia po sobie ślad.

 

mł. asp. Marcelina Pałaszewska

KPP w Pyrzycach

 

 

 
Pani Agata Cielecka nauczycielem na medal! PDF Drukuj Email

Z radością informujemy, że pani profesor Agata Cielecka została laureatem II edycji plebiscytu „Głosu Szczecińskiego” pod nazwą „Nauczyciel na medal 2018”, przeznaczonego dla „Pedagogów, którzy zjednują sobie uczniów cierpliwością, uprzejmością i serdecznością, Nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone w etacie ramy”. Spośród wielu nauczycieli z województwa nominowanych w kategorii szkół ponadpodstawowych pani profesor zajęła 9. miejsce, zdobywając 197 głosów, co jest najlepszym wynikiem w powiecie pyrzyckim. Pani profesor została uhonorowana pamiątkowym medalem i tytułem „Nauczyciela na medal”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze zawodowej!

red. B. Nowysz

Więcej…
 
I miejsce w Finale Powiatowym Piłki Ręcznej Dziewcząt. PDF Drukuj Email

Nasze dziewczyny zajęły 1 marca 2019 r. pierwsze miejsce w Finale Powiatowym Piłki Ręcznej!

Serdecznie gratulujemy! :)

 
Lekcja samorządowa w Sejmiku Wojewódzkim i w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie PDF Drukuj Email

We wtorek 25.02.2019 r. nasi uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Szczecina. W czasie jej trwania zwiedzili Urząd Marszałkowski, Zamek Książąt Pomorskich i Operę na Zamku oraz Sejmik województwa zachodniopomorskiego. Wyjazd ten odbył się na zaproszenie radnego Sejmiku- pana Zbigniewa Chojeckiego (absolwenta naszej szkoły). Pan radny Chojecki w sali posiedzeń Sejmiku zorganizował nam również lekcję samorządową podczas której uczniowie wcielili się w rolę radnych województwa zachodniopomorskiego. Najpierw dowiedzieli się o organach i zadaniach Sejmiku, a następnie dyskutowali na ważne dla siebie tematy. Na koniec odbył się konkurs wiedzy o Sejmiku, w którym najlepsi i najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni upominkami. Kierownikiem wycieczki była nauczycielka WOS-u i historii, pani Patrycja Nocoń, a opiekunami: pani Iwona Stroschein-Róg oraz pan Dariusz Jagiełło i pan Waldemar Pender. To był bardzo udany dzień, mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaowocuje wśród uczestników wzrostem aktywności społecznej i obywatelskiej w naszym środowisku lokalnym.

Waldemar Pender

Więcej…
 
Międzyszkolne zawody - siatkówka dziewcząt i chłopców. PDF Drukuj Email
W dniu 26.02.19 r. w ZS CKU w Pyrzycach odbyły się zawody sportowe w siatkówkę. Mecze zostały rozegrane pomiędzy dwiema szkołami: LO Pyrzyce i ZS CKU Pyrzyce. Jako pierwsze zagrały dziewczęta. Dobre przygotowanie oraz motywacja pozwoliły uczennicom naszej szkoły wywalczyć pewne zwycięstwo, kończąc spotkanie wynikiem 3:0. Kolejny mecz rozegrali chłopcy. Uczniom naszej szkoły zabrakło nieco szczęścia i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla naszych przeciwników. Obu drużynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
red. A.Bińkowska, A.Stęcel, P.Sokołowsk
Więcej…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Katarzyny Ulas PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że nasza najlepsza uczennica z ubiegłego roku szkolnego Katarzyna Ulas (kl.3a) w obecności pani wicedyrektor Wiesławy Sosnowskiej odebrała dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów z rąk przedstawiciela Premiera RP. Uroczystość odbyła w dniu 19 lutego 2019 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 133