Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach
Lekcja o atomie w naszej szkole... PDF Drukuj Email

„Lekcja o atomie” – pod tym tytułem odbyły się wykłady dla uczniów ZS Nr 1 przygotowane przez dr Natalię Targosz-Ślęczkę z Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Ministerstwem Energii. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat fizyki atomowej, zasad działania elektrowni jądrowych oraz wpływu promieniowania jonizującego na zdrowie i życie człowieka. Uczestnicy wykładów mieli okazję sprawdzenia jak działa licznik Geigera oraz mogli zbadać promieniowanie specjalnie przygotowanych próbek substancji.

Więcej…
 
Andrzejki ... PDF Drukuj Email

Andrzejki to czas wróżb. Przypada na noc z 29 na 30 listopada. Jak co roku z okazji tego święta w naszej szkole organizowane są wróżby andrzejkowe, sprzedaje się różne smakołyki i słucha muzyki na każdej przerwie – tak było i tym razem. Samorząd uczniowski zorganizował dla nas mnóstwo atrakcji. Było bardzo wesoło, wszyscy byli zadowoleni z przygotowanych niespodzianek.

red. Patryk Kozak

Więcej…
 
Łamacze szyfrów z LO w Pyrzycach PDF Drukuj Email

W listopadzie 2018 roku zakończył się konkurs krajowy "Ogólnokrajowa Gra Kryptologiczna Łamacze Szyfrów", w której brały udział uczennice klasy 2b: Zuzanna Chyt i Alicja Wójcicka wraz z koleżanką z innej szkoły tworzyły drużynę, która zdobyła 16 miejsce w kraju i 1 w województwie zachodniopomorskim.

 
XVII edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej PDF Drukuj Email

 

W dniu 23 listopada 2018, w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, odbyła się XVII edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej, nt. „Ekologia wspólna korzyść”. Konkursowi patronowało wiele instytucji, między innymi Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Radio Szczecin. W wyniku kwalifikacji szkolnych do finału zakwalifikowało się dwoje uczniów z naszej szkoły: Katarzyna Ulas i Krystian Chmiel. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z 16 szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Uczennica klasy 3a Kasia Ulas zdobyła 3. miejsce.

Więcej…
 
Uczniowie z klasy mundurowej na zajęciach w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach PDF Drukuj Email

Komendę Powiatową Policji w Pyrzycach odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich, którzy wybrali ścieżkę edukacji w klasach mundurowych. Młodzież kształcąca się w zakresie policyjnym kolejny raz odwiedziła pyrzycką jednostkę by z bliska poznać specyfikę służby w Policji.

Więcej…
 
Konkursy Przedmiotowe dla gimnazjalistów... PDF Drukuj Email

19 listopada rozpoczęły się w naszej szkole Konkursy Przedmiotowe dla gimnazjalistów. Jesteśmy organizatorem etapu rejonowego wszystkich 10 konkursów, w których udział wezmą zakwalifikowani uczniowie z gimnazjów powiatu pyrzyckiego. Wszystkim zakwalifikowanym Gratulujemy i życzymy POWODZENIA!

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 128