Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach
Targi Szkolne w Pyrzycach ... PDF Drukuj Email

W dniu 18.03.2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pyrzycach odbyły się Targi Szkolne. Podczas tegorocznego spotkania, swoje oferty edukacyjne mogły zaprezentować szkoły średnie z województwa zachodniopomorskiego. Zespół Szkół Nr 1 w Pyrzycach tego dnia reprezentowali uczniowie klasy 2 C o profilu mundurowym, w składzie: Natalia Nizińska, Natalia Sołtysiak, Weronika Modrzejewska, Filip Żygalski. Oferta edukacyjna pyrzyckiego LO, została skierowana do przyszłych absolwentów klas 3 gimnazjów oraz absolwentów klas 8 szkół podstawowych.

 
Etap Wojewódzki VI edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie Dekady Historii” PDF Drukuj Email

14 marca 2019 roku uczniowie klasy IIa Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach Martyna Prajzendanc i Denis Kaczyński wzięli udział w etapie wojewódzkim VI edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie Dekady Historii”. Na tym etapie do konkursu przystąpiło 40 uczniów wyłonionych z etapów szkolnych z klas II szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie mięli do rozwiązania test składający się z 30 zadań. Denis Kaczyński zajął I miejsce i będzie reprezentował województwo zachodniopomorskie podczas finału ogólnopolskiego. Zgodnie z regulaminem podczas wizyty studyjnej w Gdańsku oraz finału olimpiady w Poznaniu opiekunem grupy laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego będzie pani Elżbieta Kulik nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach jako nauczycielka ucznia, który zajął I miejsce.

Laureaci etapu wojewódzkiego VI finału.

1. Denis Kaczyński Zespół Szkół nr 1 Pyrzyce – I miejsce

2. Małgorzata Starzyk I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety Szczecinek – II miejsce

 

3. Alicja Kowalska II LO im. Władysława Broniewskiego Koszalin – III miejsce

Nauczyciel Elżbieta Kulik

 

 
Udział naszych uczniów w spotkaniu autorskim z Panią Agatą Kołakowską PDF Drukuj Email

14.03.2019 w czwartek o godz. 17.00 w Dziale Tradycji – „Muzeum Ziemi Pyrzyckiej” odbyło się spotkanie autorskie z Panią Agatą Kołakowską- pisarką, wrocławianką z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów współpracowała z Polskim Radiem Wrocław. Od kiedy tylko pamięta, nosiła się z myślą napisania książki dla kobiet, która doda im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie. Lubi koty (szczególnie swojego), piątkowe wieczory i czerwone wytrawne wino. Na spotkaniu przybliżyła Nam fabułę swoich książek m.in „pokrewne dusze”, „Igraszki z losem”, „Kolejny rozdział”, „Pięć minut Raisy” oraz niespotykaną formę książki „Wyrok na miłość’’, do której dołączona jest płyta z wyjątkowymi  utworami, nagranymi specjalnie dla dzieła. Po wypowiedzi Pani Agaty padły nurtujące nas pytanie tj. „Skąd bierze inspirację do pisania?” oraz „Ile przeciętnie czasu zajmuje jej stworzenie powieści”. Odpowiedzi okazały się zaskakujące, ponieważ okazało się, że pomysły na temat książki przychodzą jej m.in w trakcie kąpieli. Dzięki wydarzeniu dowiedzieliśmy się, że praca pisarza jest bardzo trudna i wymaga ogromnego poświęcenia. Rozwija wyobraźnię oraz zobowiązuje do poszerzenia swojej wiedzy potrzebnej do napisania wiarygodnej powieści.

 

 
Wyjazd do Warszawy... PDF Drukuj Email

Dnia 6 marca grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem zorganizowała wyjazd do Warszawy. Podczas wycieczki zwiedziliśmy najciekawsze miejsca w stolicy takie jak Pałac Kultury, plac Józefa Piłsudskiego na którym znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza oraz Stare Miasto. Następnie w ramach lekcji udaliśmy się na przedstawienie teatralne pod tytułem ,,Mój pierwszy raz''. Spektakl ten miał miejsce w teatrze Polonia. Sztuka ta powstała by temat seksu przestał być tematem tabu i by ludzie zaczęli o nim swobodnie rozmawiać. Ukazuje on, że pierwszy raz jest okazją do radości i nie zawsze musi być tak idealny i przyjemny jaki powinien być.

 
Dzień Kobiet ... PDF Drukuj Email

08.03 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji męska część społeczności uczniowskiej muzyką i słodyczami umili czas płci pięknej. Jednocześnie, jak co roku, chłopcy wzięli udział w głosowaniu na : najładniejszą dziewczynę w szkole, najzabawniejsza, najmądrzejszą, najpopularniejszą oraz najlepszą sportsmenkę. A oto wyniki :

- najładniejsza – Julia Wróbel ( II b )

- najzabawniejsza – pani Agata Cielecka

- najmądrzejsza – Natalia Świetlińska ( II b )

- najpopularniejsza – Agnieszka Gajewska ( II a )

- najlepsza sportsmenka – Ela Nowacka ( II a )

 

Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe szarfy oraz nagrody adekwatne do kategorii, w których zostały wybrane. Ponadto trzy z z dziewcząt obecnych przy rozdaniu nagród wzięły udział w quizie, który pozwolił wyłonić zwyciężczynie całego konkursu – Natalię Świetlińską. Otrzymała ona dodatkową nagrodę w postaci korony. Gratulujemy i po raz kolejny wszystkim paniom (młodszym i starszym) życzymy wszystkiego co najlepsze …

 
Uczniowie w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej. PDF Drukuj Email

Dnia 8.03.2019 r. uczniowie z klasy mundurowej 2c po raz kolejny w ramach swoich zajęć specjalistycznych odwiedzili Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Pyrzycach. W trakcie szkolenia można było zobaczyć i przetestować poduszki pneumatyczne wysokociśnieniowe, rozdzielacz i zasysacz liniowy, prądownicę wodną oraz pianową. Zajęcia poprowadził St. str. Bartosz Ślusarczyk.

Natalia Sołtysiak (kl.2c).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 133