Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Józefa Jasiejko. PDF Drukuj Email

 

Informujemy, że pogrzeb odbędzie się 13.03.2020 /piątek/

Msza św. o godz. 13.00 w kościele WNMP w Pyrzycach.

 

 

Więcej…
 
Konkurs na etiudę filmową ... PDF Drukuj Email

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 348/2020 Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z Gminy Pyrzyce do wzięcia udziału w konkursie na etiudę filmową w ramach projektu "Spotkanie z paragrafem- czyli o hejcie i całej reszcie", który odbywa się w zakresie kampanii STOP HEJTOWI I MOWIE NIENAWIŚCI.

Informacje o konkursie na stronie: https://www.pyrzyce.um.gov.pl/aktualnosci/pokaz/4499_informacja

Załączniki:
Pobierz plik (oświadczenie o przekazaniu praw autorskich.pdf)oświadczenie o przekazaniu praw autorskich.pdf[Oświadczenie ]333 Kb
 
Spotkanie po 36 latach... PDF Drukuj Email

25 stycznia 2020 roku, w restauracji Przy Bocznicy w Pyrzycach, ulica Dworcowa, spotkali się absolwenci klasy IVC, rocznik 1984. Właścicielką wspomnianego lokalu jest, wraz z mężem, absolwentka klasy - Beata Felińczak-Jóźwik, przewodząca grupie inicjatywnej zjazdu, która spotkała się wcześniej w restauracji DALL. Przez pierwsze trzy lata byłem wychowawcą klasy, nad którą opiekę w klasie czwartej przejął mgr Mariusz Malitowski (nie udało się mu dotrzeć na spotkanie). Początek spotkania to zamieszanie związane z rozpoznawaniem się, przedstawianiem mężów, żon. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kronika klasy, prowadzona przez Beatę Kostrzewę-Badurską, której zdjęcie jest tu zamieszczone. Klasa IVC była klasą humanistyczną, z wyjątkowo uzdolnionymi artystycznie, ale i sportowo uczniami – np. Małgosia Dzieniak.

Dziękuję serdecznie absolwentom za zaproszenie i czas mile z nimi spędzony.

Stanisław Janicki

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów - Kacper Sitarski PDF Drukuj Email

6 lutego 2020 roku w Szczecinie w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Zespół Szkół Nr 1 w Pyrzycach reprezentował Kacper Sitarski – uczeń klasy 3b o profilu politechnicznym. Stypendium zdobywa uczeń, który osiągnął najwyższą średnią ocen w szkole. Kacper w roku szkolnym 2018/2019, za który stypendium zostało przyznane, uzyskał średnią ocen 5,75. Średnia ta jest najwyższą w historii naszej szkoły. Kacper uzyskał również tytuł „Ucznia Roku” oraz reprezentował szkołę w licznych zawodach sportowych i konkursach. Kacprowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie edukacyjnym.

 
Pożegnanie śp. MICHAŁA SZABO. PDF Drukuj Email

Pożegnanie

Śp. MICHAŁA SZABO.

Opowieść o dobrym człowieku.

 

Starsze pokolenie uczniów LO Pyrzyce pamięta doskonale niebanalną postać nauczyciela języka niemieckiego – pana profesora Michała Szabo, który rozstał się z tym światem 12 listopada 2019 roku, w Bydgoszczy, w wieku 88 lat. Pamięć należy się wszystkim zmarłym, ale dla środowiska licealnego pan profesor był wyjątkowym z racji swojej aktywności intelektualnej, dydaktycznej, społecznej, dobroci serca, wrażliwości i zaangażowania.

Urodził się 1 sierpnia 1931 roku w Rohoźnie, pow. Czerniowce, na Bukowinie, terenie dawnej monarchii austro-węgierskiej. Do zawodu nauczyciela przygotowywał się najpierw w Studium Nauczycielskim (1959), następnie na trzyletnich zaocznych studiach w zakresie wychowania fizycznego, by w 1968 roku ukończyć filologię germańską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez lata doskonalił swoją wiedzę, m.in. na kursie szkoleniowym w Halle (1969 ), ukończył studium przedmiotowo-metodyczne w Piotrkowie Trybunalskim (1977), kurs pilotów wycieczek zagranicznych (1978) oraz kurs specjalistyczny w Dreźnie (1980). W międzyczasie, a właściwie przez całe życie, jako nieprzeciętna osobowość, bo miał uzdolnienia muzyczne i literackie, tworzył wiersze liryczne, gawędy harcerskie, odczyty pedagogiczne, stworzył kompendium wiedzy o języku niemieckim, tomik wierszy w języku niemieckim i polskim, kilka piosenek i vademecum sportowo - wychowawcze.

Więcej…
 
Studniówka 2020 PDF Drukuj Email

Fotorelacja:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 143