Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach
Matura 2019 w Zespole Szkół nr 1 w Pyrzycach. PDF Drukuj Email

 

W roku szkolnym 2018/19 w Zespole Szkół Nr 1 w Pyrzycach do matury przystąpiło 64 uczniów. Wyniki egzaminów maturalnych okazały się dla zdecydowanej większości maturzystów niezwykle zadowalające. Nasi uczniowie osiągnęli zdawalność na poziomie 87,5% (Licea 86,4%, Szkoły Ponadgimnazjalne 80,5%). Wynik ten jest wyższy zarówno od średniego wyniku w Liceach jak i Technikach w Polsce.

Egzaminy z poszczególnych przedmiotów w tym roku są wypadły bardzo dobrze, ponieważ na poziomie podstawowym z języka polskiego i matematyki uczniowie uzyskali wyniki wyższe, a z języków obcych zbliżone do wyników w okręgu i województwie. Na poziomie rozszerzonym maturzyści osiągnęli wysoki poziom, ponieważ wyniki z języka polskiego, biologii, chemii są wyższe niż w województwie i okręgu, z fizyki- równe województwu, a lepsze niż w okręgu, natomiast z matematyki wyniki są porównywalne z okręgiem i województwem.

Gratulujemy Maturzystom !

Matura 2019

 

 

Zdawalność

Szkoły ponadgimnazjalne

(licea/technika)

LICEA

ZS NR 1 PYRZYCE

Zdało egzamin

80,5%

86,4%

87,5%

Egzaminy poprawkowe

12,9%

8,9%

9,37%

Nie zdało egzaminu

6,6%

4,7%

3,1%

 
Wycieczka do Wielkiej Brytanii PDF Drukuj Email

Wielka Brytania

W dniach od 3-go do 9-go czerwca nasza młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej PSO w Pyrzycach gościli w Wielkiej Brytanii.

Zwiedziliśmy wiele miejsc, Oxford, Stratford – upon – Avon, gdzie urodził się i żył William Shakespeare. Ponadto Windsor, Eton, Brighton Londyn ze stadionem Chelsee, oraz centrum Mercedesa.

W Londynie spotkała nas niesamowita niespodzianka, mianowicie spotkanie z Królową Elżbietą II oraz z członkami rodziny królewskiej. Wszyscy wzięliśmy udział w obchodach urodzin Królowej. Mieliśmy też okazje podziwiać pokazy Red Arrows.

Niewątpliwym atutem tej wycieczki był aspekt językowy. Uczniowie i kadra była zakwaterowana u rodzin angielskich, co dało wiele możliwości zarówno konwersacji jak i poznania zwykłego, codziennego życia i zwyczajów rodzin angielskich.

Co więcej, nasza młodzież wzięła udział w zajęciach językowych w Royal Holloway Uniwersity of London. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, według poziomu zaawansowania. Następnie odbyły się zajęcia grupowe i indywidualne. Tematy i zagadnienia poruszane podczas tych lekcji obejmowały opis wyglądu, ubrania, zakupy oraz zdrowie. Tematyka zgodna z podstawą programową i egzaminami, zarówno maturalnym, gimnazjalnym jak i ósmoklasisty.

To już druga taka wycieczka do Wielkiej Brytanii w naszej szkole.Zorganizowana została przez p.Sylwię Lewandowską – Baran oraz biuro podróży Communicate.

A oto kilka opinii uczestników tej wycieczki.

Uważam że wycieczka była ciekawa oraz trochę nas nauczyła. Poza zwiedzaniem Londynu był również czas wolny, więc spokojnie można było kupić pamiątki lub coś zjeść. Były również zajęcia w grupach oraz indywidualne. Odbywały się one  na Royal Holloway University. Zajęcia te były bardzo przydatne, ponieważ uczyły nowych słówek, a także pomogły w dogadywaniu się między ludźmi po angielsku. M.S.

Wycieczka była udana i bardzo mi się podobało. Mogliśmy poduczyć się

języka oraz zwiedzić ciekawe miejsca. Fajnie było nocować u angielskiej

rodziny, ponieważ można było zobaczyć jak oni mieszkają i spróbować

ich jedzenia. M.K.

Moim zdaniem wycieczka bardzo udana. Przewodnik mówił na temat, bez

zbędnych szczegółów. Zajęcia na uniwersytecie-świetny pomysł.

Rodziny goszczące przesympatyczne, o wiele lepsza sprawa od noclegu w

innym miejscu typu hostel. Częste przerwy i czasy wolne- czasami nawet za

częste. W skrócie- najlepsza wycieczka szkolna na jakiej byłam.

M.K.

 

 
Zestaw obowiązujących podręczników dla klasy I LO 4-letnie PDF Drukuj Email

Zestaw obowiązujących podręczników dla klasy I 4-letniego LO w Pyrzycach w roku szkolnym 2019/2020.

Załączniki:
Pobierz plik (SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW4LO.doc)SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW4LO.doc[Zestaw obowiązujących podręczników LO 4-letnie 2019/2020]59 Kb
 
Zestaw podręczników dla klas I,II,III LO PDF Drukuj Email

Obowiązujący zestaw podręczników dla klas I, II, III LO w roku szkolnym 2019/2019

 

Załączniki:
Pobierz plik (SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW3l3tni3.doc)SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW3l3tni3.doc[Szkolny zestaw podręczników w roku szkolnym 2019/2020 LO 3-letnie ]131 Kb
 
UWAGA - piątek 21.06.2019 r. szkoła jest zamknięta. Zapraszamy od 24.09.2019 r. o godz. 7.00 do 15.00 PDF Drukuj Email

Informujemy, że 21.06.2019 r. /piątek/ jest dniem wolnym dla pracowników Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach - szkoła będzie zamknięta.

Zapraszamy od poniedziałku 24.06.2019 r. od godz. 7.00 do 15.00.

Za utrudnienia przepraszamy a przyszłych uczniów prosimy o składanie dokumentów już od poniedziałku.

Z pozdrowieniami wakacyjnymi

Dyrektor szkoły

mgr Robert Sójka

 
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email

19.06.2019 r. o godz. 8.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Fotorelacja:

{galley}2019/koniec2019{/gallery}

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 131