Europejski Dzień Języków z „Lokomotywą” PDF Drukuj Email

….nagle świst…, nagle gwizd… i ruszyliśmy z „Lokomotywą” Juliana Tuwima….a dokąd, a dokąd ….po ulicach , na wprost -  do miasta…. Tak oto uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej wspólnie zdecydowali się  przedstawić doskonale znany wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

Zaprezentowaliśmy się  w czterech językach, polskim, angielskim, niemieckim oraz francuskim. Uczniowie przygotowali również tło do recytacji, a mianowicie świetnie skonstruowane wagony i lokomotywę, które dzielnie prezentowali w czasie recytacji.

Nasz kunszt mogli podziwiać przechodnie, gdyż wszystko odbyło się na ulicach naszego miasta.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy zechcieli się zatrzymać choć na chwilę, żeby nas posłuchać.

 

Zachęcamy do uczenia się języków obcych, w naszej szkole, tj., w Zespole Szkół Nr 1 uczymy trzech – angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=k51qx2Q_JAw

Fotorelacja