Prima Aprilis PDF Drukuj Email

Prima Aprillis 1 kwietnia dzień żartów – obyczaj obchodzony pierwszego dnia kwietnia w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, nabierania kogoś, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. Pochodzenie tego zwyczaju nie jest dokładnie wyjaśnione. Zapytaliśmy uczniów naszego liceum jakie psikusy zrobili tego dnia

„poprosiłam moją starszą koleżankę, aby zadzwoniła do mojej mamy i przedstawiła się jako pracownik pomocy społecznej. Powiedziała że dostała kilka donosów od naszych sąsiadów według których mama stosuje wobec mnie agresję, mama uwierzyła a kiedy poinformowaliśmy ją, że to żart, śmiechu było co nie miara” - mówi Agata z 2a

„Pomyliłam specjalnie sól z cukrem, nawet nie wyobrażacie sobie miny mojego taty z rana, kiedy okazało się, że jego herbata jest okropnie słona HAHA„ – mówi Julia z 1c

Jak widzimy 1 minął w naszej szkole bardzo zabawnie jednak pamiętajcie, żeby poinformować nabieraną osobę, że to kłamstwo zanim sprawa nie zajdzie za daleko.

red. L. Zdunowska, M. Jońca