Projekt „Zielona Energia” PDF Drukuj Email

 

19 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 2A i 2B z ratownikami WOPR-u w ramach projektu "Zielona Energia". Celem tego przedsięwzięcia było m.in. powiększenie świadomości uczniów na temat wpływu zbilansowanego odżywiania na jakoś życia oraz zdobycie wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie odbyło się w czterech etapach, podczas których grupy zbierały punkty. Pierwszy etap - "Ekologia" - miał na celu przypomnieć o prawidłowej segregacji odpadów oraz o długości ich rozkładu. W drugim etapie mogliśmy zagrać w "Familiadę". Pytania dotyczyły m.in. bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk. W kolejnej części pt. "Żywienie" przypomnieliśmy sobie, co jest najważniejsze dla naszego zdrowia oraz jak prawidłowo powinniśmy się odżywiać. Najbardziej wymagającym etapem była ostania część - "Bezpieczeństwo" - podczas której mogliśmy pracować na fantomach, co dało nam możliwość lepszego sposobu nauki. Jak wiadomo najlepiej uczyć się w praktyce. :)

 

Pod koniec zabawy ratownicy zainscenizowali nam zdarzenie, podczas którego pokazali jak poprawnie zachować się w sytuacji zagrożenia życia poszkodowanego oraz jak użyć AED.

Na koniec wyłoniono 3 drużyny, które podczas 4 etapów zdobyły najwięcej punktów.

Zwycięską ekipą okazała się grupa z klasy 2B w składzie: Filip Kantor, Kacper Sitarski, Wiktor Jaszcz, Wiktor Rakszewski i Mateusz Misztal.

Chłopakom gratulujemy, a ratownikom dziękujemy za poświęcony nam czas oraz świetną zabawę i pożyteczną naukę. :)

Red. E. Nowacka, I. Baczewska kl. 2A